Vadovo darbo organizavimas referatas


Vadovo darbo organizavimas. Vadovo darbo organizavimas ir jo esmė. Darbo vietos organizavimas. Darbo laiko planavimas. Tikslų nustatymas. Vadovo darbo organizavimo pranašumai ir trūkumai. Darbo organizavimo pranašumai. Darbo organizavimo trūkumai. Literaturos šaltiniai.

Vadovo vaidmuo organizacijoje labai svarbus, reikalaujantis daug pastangų ir atsakomybės. Pagrindinė jo funkcija kūrybiškos idėjos ir veiklos turinys. Vadovaujama tada, kai pavaldiniai noriai laikosi vadovo nurodymų. Vaodvai motyvuoja, kad jų pasiekėjai stengtųsi siekti organizacijos tikslų. Dažnai vadovų užduotis įmanoma apibūdinti tik bendrais bruožais, nurodant darbo tikslą.

Kiekvienam vadovui norinčiam išnaudoti savo galimybes, išvengti emocinės įtampos dėl nespėjamų atlikti darbų, susitaupyti laiko - svarbu mokėti gerai susiorganizuoti savo darbą. Geras vadovo darbo organizavimas padidina darbo našumą ir rezultatyvumą.

Tikslas - aptarti vadovo darbo organizavimą.

Darbo organizavimas - visuma priemonių, padedančių tikslingai naudoti darbo jėgą esant tam tikram gamybos proceso organizavimo tobulumo laipsniui. Į darbo organizavimą įeina:

Sėkmingas darbo organizavimas lemia vadovo darbo efektyvumą ir rezultatyvumą, efektyviai dirba tas, kas geba mažiausiomis sąnaudomis (kartu ir laiko) pasiekti geriausių rezultatų. Būtent vadovui svarbiausios yra šios darbo organizavimo kryptys:

Darbo našumas labai priklauso nuo to, kaip įrengta darbo vieta. Vadovo darbo vietoje turėtų stovėti rašomasis stalas, pasukama kėdė ir kėdės lankytojams, spinta, kuri reikalinga kai kuriai dokumentacijai, žinynams, įvairiai literatūrai bei drabužiams. Stalą reikia statyti taip, kad šviesa kristų iš kairės, verta pasirūpinti geru apšvietimu tiek dieną, tiek vakare.

Daugelis viską stengiasi pasidėti matomoje vietoje, argumentuodami, kad neužmirštų, tačiau visi žinome, kad veikia „sumuštinio (kiaulystės) dėsnis“ – žinai, kad ieškomas raštas tikrai yra, tačiau jis būtinai padėtas ten, kad jį surasi paskiausiai (visai nesvarbu, nuo kurio galo pradėsi ieškoti). Todėl ant stalo turi būti tik tie dokumentai, kurių reikia šiuo metu atliekamam darbui. Visos darbo priemonės turi turėti pastovią vietą, parinktą priklausomai nuo jų naudojimo dažnumo. Būtina sukurti darbo vietos ir dokumentacijos sistemą ir griežtai jos laikytis.

Kiekvienas gaunamas raštas dedamas į įėjimo dėžę. Kiekvieną raštą galima paimti į rankas tik vieną kartą. Ant paties darbo stalo gali gulėti taip pat tik vienas dokumentas, kuris tuo metu yra apdorojamas. Visos darbo dienos tikslas - darbo pabaigoje visos trys dėžės turi būti tuščios. Tyrimais buvo nustatyta, kad besilaikantys principo „kiekvieną dokumentą tvarkyk tik vieną kartą”, vadovai sutaupo iki vienos valandos per dieną, todėl Didžiojoje Britanijoje jis buvo pavadintas „Milijono svarų idėja”.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2060 žodžiai)
  • Kolegija
  • Aurelija
  • Vadovo darbo organizavimas referatas
    10 - 9 balsai (-ų)
Vadovo darbo organizavimas referatas. (2015 m. Gruodžio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/vadovo-darbo-organizavimas-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 03 d. 09:53
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo