Vadovo lyderio kompetencijos


Įvadas. Kompetencijos samprata. Vadovo darbo efektyvumas. Vadovo ir lyderio ypatybės versle. Verslo vadovų kompetencijos pagal svarbumą. Lyderiui reikalingos kompetencijos. Vadovo įgūdžiai. Išvados. Literatūra.

Kvalifikacija – tai darbuotojo tam tikros profesijos, specialybės įvaldymo laipsnis, specialių žinių ir darbo įgūdžių visuma, kurią žmogus įgijęs gali kokybiškai (kompetentingai) dirbti atitinkamos rūšies darbą.

Vadovauti – reiškia organizuoti žmonių veiklą organizacijoje tikslams pasiekti bei sukurti tos veiklos sėkmės sąlygas.

Technologiniai, demografiniai, ekonominiai ir kiti sisteminiai pokyčiai iš organizacijų reikalauja adekvataus požiūrio į šių dienų iššūkius. Ilgalaikę veiklos perspektyvą užsibrėžusioms organizacijoms tenka nuolat rūpintis pažanga ir inovacijomis. Vadovo vaidmuo, kintant sąlygoms, taip pat keičiasi. Efektyvus vadovavimas reikalauja būtinybės galvoti analitiškai, būtina priimti sprendimus laiku ir vietoje, vengiant impulsyvumo. Taip pat būtina darbuotojus motyvuoti taip, jog jie darytų būtent tai, ko vadovas reikalauja. Šie sugebėjimai dažnam vadovui tampa neįveikiami. Šiuolaikinės organizacijos vis dažniau orientuojasi į vadovų vadovavimo kompetencijas. Vieni labiau linkę vadovauti, kiti yra vadinami lyderiais. Tačiau siekiamybė turėtų būti vadovai – lyderiai, kurie pasižymi tiek vadovavimo, tiek lyderio savybėmis: sugeba nukreipti darbuotojus tinkama linkme, skatina siekti užsibrėžtų tikslų, bet taip pat yra charizmatiškas, sugeba visus įtikinti ir suburti bendram tikslui. Toks vadovas – lyderis yra visų įmonių tikslas.

Šiandien, siekiantiems asmeninio ir profesinio gyvenimo aukštumų, vadovo - lyderio savybės būtinos. Tai išskirtinė kompetencija, gebėjimai laimėti bet kurioje situacijoje, teisingai išsikelti ambicingus tikslus ir sėkmingai jų siekti. Verslo sėkmė pirmiausiai priklauso nuo lyderio elgsenos ir jo tarpasmeninių gebėjimų telkti, remti ir vesti grupę link tikslo bei sudominti narius bendros veiklos vizija. Tačiau versle lyderiai susiduria su iššūkiais – tai ne tik žmonės, bet ir tinkama vadyba, procedūros, tam tikra organizacijos struktūra, padedanti žmonėms veikti būtent tokiu būdu, t.y. tam tikras vadovavimas ir lyderystė. Joks verslas yra neįmanomas be kūrybinio proceso, kurį individo lygmenyje lemia asmenybės ypatumai bei motyvacija, į ką ir turi atsižvelgti organizacijos lyderis. Tikslas – nustatyti vadovo ir lyderio kompetencijos poreikį versle.

  • Microsoft Word 40 KB
  • 2015 m.
  • 14 puslapių (2260 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lijana
  • Vadovo lyderio kompetencijos
    10 - 6 balsai (-ų)
Vadovo lyderio kompetencijos. (2015 m. Kovo 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/vadovo-lyderio-kompetencijos.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 29 d. 21:13
×
145 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo