Vadovo sėkmės kriterijai


Įvadas. Temos aktualumas. Tyrimo objektas. Tyrimo tikslas. Tyrimo uždaviniai. Tyrimo metodai. Vadovavimo stiliai. Bendravimo įgūdžiai. Vadovo gebėjimas keistis. Problemų sprendimas. Problemų sprendimų lygmenys. Problemų sprendimų būdai. Vadovo administraciniai įgūdžiai. Tyrimas vadovo sėkmės kriterijai. Tyrimo rezultatai. Išvados. Literatūra.


Taigi, sugebėjimas kurti sėkmingus empatiškus santykius yra svarbus faktorius koordinuojantis mūsų veiklą ir darantis įtaką įmonės sėkmingam funkcionavimui.

Šiais laikais sunku rasti gerą vadovą, kuris dar vis vadovaujasi tradiciniu požiūriu. Keičiantis technologijoms bei visuomenės pripažinamomis normomis, vadovas taip pat privalo keistis. Vadovo sėkmės formulė yra prisitaikymas prie betkokios situaciijos.

Vadinasi, vadovas, galintis keistis dėl tam tikrų situacijų, turi būti įkvepiantis motyvacijos, iniciatyvus, atviras pokyčiams ir inovatyvus. Turint šias savybes, vadovo neišgąsdins nei naujų technologijų atsiradimas, nei nauji darbo metodai, nei naujų konkurentų atsiradimas.

Buvo atliktas sėkmingo vadovo kriterijų sociologinis tyrimas psichologiniu aspektu. Tyrimo metu buvo naudojama apklausa raštu – interviu ( Interviu – sistemiškas tyrėjo kontroliuojamas pokalbis, susietas su konkrečiu tyrimo klausimu bei specifiniais tyrimo tikslais). Tyrimo pokalbiu buvo siekiama išsiaiškinti, koks yra ryšys tarp gautų vertinimų ir jų aprašomo pasaulio. Tyrimo pokalbiu buvo siekiama išsiaiškinti, kokių savybių reikia norint būti sėkmingu vadovu ir kokių savybių vadovai pasigenda savo pavaldiniuose.

10.Kaip pats manote kokios savybės lėmė, kad šiuo metu užimate vadovo vietą?

11.Kokių administracinių įgūdžių jums prireikia darbe? Ar tai daro didelę įtaką darbo kokybei?

Šeštojo klausimo tikslas buvo išsiaiškinti Kokių savybių respondentams dažniausiai prireikia dirbant. Štai respondentų atsakymai:

C - Griežtumo, aiškumo, darbų paskirstymo, veiklumo, greitos reakcijos, žmogiškumo, iniciatyvumo.

D - Gebėjimo valdyti, asmeninių savybių, aiškių asmeninių tikslų, problemų sprendimo įgūdžių, gebėjimo paveikti aplinkinius, gebėjimo vadovauti, gebėjimp mokyti ir ugdyti pavaldinius.

E - Dirbant dažnai prireikia tokių sąvybių, kaip gebėjimas suvaldyti savo personalą, gebėjimas motyvuoti darbuotojus, gebėjimas išspręsti įvairiausias problemas, gebėjimas sukurti gerą aplinką bei nuotaiką darbui.

Septintuoju klausimu siekėme išsiaiškinti koks yra sėkmingas vadovas respondentų akimis.

A - Vadovas turi būti komandos dalis. Geras vadovas visada atviras darbuotojų idėjoms, planuoja veiklą, numato strategijas, palaiko komandinę dvasią, rūpinasi savo darbuotojais, jaučia atsakomybę už įmonės veiklą.

C - Tu turi būti subjektyvus, nešališkas. Negalima gilintis į detales, reikia priimti sprendimą tik išklausius abi konfliktuojančias puses. Turi būti griežtas, tačiau palaikyti gerus ir šiltus santykius kolektyve.

D - Vadovas turi gerbti asmenis, kuriems jis vadovauja, nevengti jiems padėti, būti supratingu, gebėti aiškiai nurodyti, ko jis nori iš darbuotojų.

E - Vadovas privalo elgtis vienodai su visais savo darbuotojais, privalo gerbti juos bei jų darbą, turi sugebėt motyvuot savo komandą.

Aštuntuoju klausimu norėjome sužinoti ko vadovai pasigebda darbuotojuose. Atsakymai buvo tokie:

D - Entuziazmo, susikalbėjimo, kartais energijos, geros nuotaikos, tačiau tai žmogiška, nes ne visada mums viskas gerai.

Dešimtas klausimas buvo skirtas sužinoti kokios savybės lėmė, kad dabar mūsų respondentai užima vadovaujančias pareigas.

A - Esu įsitikinęs inovacijų vertingumu, visada atviras naujoms idėjoms, sugebu objektyviai vertinti situaciją, moku motyvuoti žmones siekti bendrų tikslų, džiaugtis pasiektais rezultatais.

C - Dirbau. Dariau tai kas man pavesta ir nežiūrėjau noriu to ar ne, Kalėdos ar eilinė darbo diena. Gerai ir sąžiningai atlikau užduotis. Parodžiau iniciatyvą ir norą kilti pareigose.

A - Darbo grupės veiklos organizavimo ir koordinavimo ypatumai, techninės, ekonominės, valdymo žinios.Nuo to priklauso darbo našumas, geras mikroklimatas įstaigoje.

  • Microsoft Word 56 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 25 puslapiai (4694 žodžiai)
  • Kolegija
  • Laura
  • Vadovo sėkmės kriterijai
    10 - 3 balsai (-ų)
Vadovo sėkmės kriterijai. (2016 m. Liepos 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/vadovo-sekmes-kriterijai.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 07 d. 20:47
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo