Vadovo stilių analizė


Vadovo stilius. Vadovavimo stiliaus analize. Vadovo darbo stiliaus analize. Vadovavimo stiliai ir veiksniai, formuojantys vadovavimo stilių. Vadovavimo stiliai pasirinkimas. Vadovų ir pavaldinių stilių analizė. Vadovavimo stiliaus tyrimas organizacijoje. Vadovavimo stiliu analize. Vadovo svarba imonei. Vadovavimo stiliai vadovų tipai.

Įvadas. Vadovavimo stiliaus samprata. Personalo valdymo samprata. Personalo vaidmens didėjimas šiandieniniame etape. Vadovo stilių klasifikacija. Veiksniai, formuojantys vadovavimo stilių. Autokratinis vadovo darbo stilius. Demokratinis vadovo darbo stilius. Liberalus vadovo darbo stilius. Vadovo darbo stiliaus įtaka organizacijai. Vadovo ir darbuotojų tarpusavio santykių. Reikšmė organizacijai. Išvados. Literatūra. Priedai.

Kiekviena organizacija yra sudėtinga socialinė sistema. Jos elementai - tai žmonės. Valdyti įvairius techninius ar biologinius procesus galima vadovaujantis tam tikromis instrukcijomis, taisyklėmis, dėsniais. Žmonių, kaip organizacijos narių, valdymas yra kur kas sudėtingesnis procesas. Čia negalioja dėsniai teisingi visose situacijose ir visiems individams. Kiekvienas žmogus yra savita asmenybė su jai būdinga vertybių sistema, elgesio maniera, charakterio bruožais bei kitomis savybėmis. Toks yra ir vadovas ir jo pavaldinys. Taigi galime įsivaizduoti, kad darbo grupė ar kolektyvas tai ne kas kita kaip skirtingų asmenybių visuma. O šiai visumai vadovauja taip pat nuo kitų besiskirianti asmenybė - vadovas.

Vadovas, kaip ir kiekvienas žmogus, turi jam labiausiai priimtiną kasdieninės veiklos stilių. Vadovas - tai centrinė organizacijos figūra, kurios pareiga padaryti įmonę tikslingai ir dinamiškai veikiančia sistema, o ne paprasčiausia atskirų šios sistemos dalių suma.

Darbo aktualumas. Šiuo metu lietuvoje vadovai gilina įvairias ekonomines žinias vadybos, rinkodaros, finansų srityse, tačiau dažnai neatsižvelgiama į socialinę - psichologinę verslo pusę. O juk tai yra ypač svarbus dalykas vadovaujant žmonėms. Vadovai taiko jiems priimtinus valdymo stilius, bet nenoroms juos keičia ir derina prie susidariusios valdymo situacijos. Galima teigti, jog taip yra dėl to, kad nemažai vadovų yra nepakankamai susipažinę su įvairių valdymo stilių efektyvumu, jų taikymo galimybėmis įvairiose situacijose ir galiausiai įtaka veiklos rezultatams. Valdymo metodai, kaip tam tikra vadovavimo stiliaus pasireiškimo priemonė, taip pat dažnai taikomi laikantis susiklosčiusių mūsų krašte tradicijų, mažai atsižvelgiant į užsienio šalių patirtį. Taigi, manau, kad valdymo stilių nagrinėjimas yra sritis, neatsiejama nuo šiuolaikinio verslo suvokimo, kurią turi suprasti esami ir būsimi vadovai.

Pagrindinė problema – vadovų tinkamo vadovavimo stiliaus pasirinkimas, siekiant optimaliausių darbuotojų veiklos rezultatų.

  • Vadyba Kursinis darbas
  • Microsoft Word 36 KB
  • m.
  • 25 puslapiai (5785 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vadyba
  • Vadovo stilių analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
Vadovo stilių analizė. (2012 m. Kovo 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/vadovo-stiliu-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 08:16
×