Vadovo vaidmuo organizacijoje


Įvadas. Vadovas organizacijos valdyme. Personalo valdymo samprata ir subjektai. Vadovo valdymo metodai ir stiliai. Pagrindinės vadovo funkcijos. Vadovas ir jo vaidmenys. Vadovo vaidmuo organizacijos valdyme UAB „X“. UAB „X“Pristatymas. Atvejo analizė. Išvados. Literatūros ir kitų informacijos šaltinių sąrašas.


Kiekviena įmonė, įstaiga ar organizacija turi žmogų, kurį visi vadina tos įmonės vadovu. Jis vadinamas įvairiai: viršininku, direktoriumi, valdytoju, rektoriumi, sekretoriumi, pirmininku, meistru, brigadininku ir kitaip. Vadovas – ne specialybė, o patirties, įgūdžių, profesinių žinių ir asmeninių savybių rezultatas. Visi norime turėti gerą vadovą, gerą direktorių, gerą viršininką, gerą valdytoją, protingą, drąsų, talentingą, veiklų, iniciatyvų – tokį, kuris pavaldiniams ir kitiems būtų pavyzdys: santūrus, išmintingas, ryžtingas, jautrios sielos, praktiškas. Anot R.Razauskas (1997, p. 4-5 psl.) vadovas įmonės galva, kuri yra atsakinga už daugelį dalykų. Kaip dirba vadovas, kaip jis atlieka savo pareigas, taip ir klesti įmonė, kuriai jis vadovauja. Todėl yra labai svarbu, kad šis žmogus turėtų ypatingų sugebėjimų, kad įmonė, įstaiga ar organizacija sėkmingai klestėtų. Taip pat ne paslaptis, kad visi žmonės nori turėti gerą vadovą, nes tik geras vadovas gali turėti gerus, sąžiningus, atsidavusius pavaldinius. Manau daugelis sutiktų su ta nuomone, kad visuomet mieliau dirbti su geru žmogumi, tik tuomet pačios įmonės aplinka tampa miela ir darbas ne vien tik pareiga, bet ir malonumas. šiame savo darbe aš aprašysiu vadovo darbo ypatumus ir kokias pagrindines funkcijas vadovas atlieka.

Darbo tikslas – išnagrinėti mokslinę literatūrą apie vadovo vaidmenis organizacijos valdyme ir atlikti teorijos prilyginimą su buvusios praktikos vieta.

Vadovas – tai žmogus, kuriam įmonių ir organizacijų savininkai deleguoja teisę atstovauti organizacijos interesams, atlikti valdymo funkcijas bei užtikrinti individualių pastangų derinimą. Ilgą laiką buvo manoma, kad vadovas yra tas subjektas, nuo kurio sugebėjimo vadovauti visiškai priklauso viso personalo valdymo efektyvumas. Todėl pagrindinis dėmesys daugiausia ir buvo skiriamas būtent vadovų veiklos efektyvumui. Šiuo metu toks požiūris iš esmės keičiasi. vis labiau įsitikinama, kad organizacijų veiklos sėkmė priklauso ir nuo pavaldinių sugebėjimo bei noro atlikti užduotis, jų turimos informacijos, įtakos kitiems darbuotojams ir pan. Personalo valdymas kaip specifinė valdymo rūšis egzistuoja tik socialinių organizacijų rėmuose. Nepriklausomai nuo veiklos pobūdžio visas organizacijas vienija keletas bendrų bruožų:

Tikslas. Tikslų nustatymas turi labai svarbią reikšmę organizacijos veiklos efektyvumui, kadangi tai suteikia prasmę tiek individualioms, tiek kolektyvinėms pastangoms.

Personalas, be kurio negali egzistuoti jokia organizacija. Organizacija atsiranda tik tada, kai tikslui pasiekti yra būtinos bent kelių žmonių pastangos.

Personalo valdymas. Kadangi bendro tikslo siekimas lemia organizacijos narių veiksmų ir pastangų derinimo būtinumą, t.y. valdymo veiklos atsiradimą.

Organizacijos kultūra. Organizacija nėra paprasta individų visuma. Joje egzistuoja normos ir vertybės, turinčios didelę įtaką darbuotojų elgesiui.

  • Microsoft Word 36 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2536 žodžiai)
  • Kolegija
  • Mantas
  • Vadovo vaidmuo organizacijoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Vadovo vaidmuo organizacijoje. (2020 m. Vasario 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/vadovo-vaidmuo-organizacijoje.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 04 d. 02:52
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo