Vadovo vertė organizacijoje


Vadovo vertė organizacijoje.


Vadovo funkcijų yra išties daug, tačiau ne visos yra plačiai žinomos ir naudojamos. Pagrindinės funkcijos yra šios: planavimas (ką daryti?), organizavimas (kaip daryti?), vadovavimas (ką turiu daryti?) ir kontrolė (kaip yra daroma?). Pasak S. Stoškaus, planavimas organizacijoje yra tikslų nustatymas ir priemonių tiems tikslams įgyvendinti parinkimas. Planavimas nėra vienkartinis veiksmas. Tai nenutrūkstamas procesas, kuris atspindi aplinkos kitimą bei prisitaikymą prie pokyčių. Be plano, vadovas nežino, kaip efektingai organizuoti žmones ir išteklius, negali su pasitikėjimu vadovauti, o to pasekoje darbuotojai ima nepasitikėti savo vadovu. Taip pat be plano žymiai mažėja galimybės pasiekti tikslų. Žinoma, planas neturi nusakyti kiekvieno žingsnio, jis turi būti minimalus. Dėl nuolat vykstančių aplinkos pokyčių, planavimų sudarymas tapo neatsiejama kiekvieno vadovo dienotvarkės dalis. Planavimas yra būsimos veiklos sumanymas. Dažnai dėl prastų planų suprastėja organizacijos veikla. Taigi pagrindinis planavimo tikslas – užtikrinti pastovumą organizacijoje.

Dar viena funkcija – kontrolė. Šiam vadovo veiksmui pavaldiniai labiausiai priešinasi, nes juk niekas nenori būti kontroliuojamas. Kontrolę dažnas darbuotojas laiko nepasitikėjimo išraiška. Kontrolė pasireiškia tuo, kad vadovui nuolat turi būti žinoma, kaip yra atliekami darbai, kokie pasiekti rezultatai, ar viskas vyksta taip, kaip numatyta. Tai reikalinga numatytos darbų eigos ar rezultatų palyginimui, kad būtų galima svarstyti tolimesnę darbų eigą, taip pat siekiant pastebėti klaidas ir jas ištaisyti ar užkirsti kelią joms ir stebėti, kad būtų laikomasi įsakymų bei instukcijų.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 20 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1207 žodžiai)
  • Silvija
  • Vadovo vertė organizacijoje
    10 - 5 balsai (-ų)
Vadovo vertė organizacijoje. (2016 m. Gegužės 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/vadovo-verte-organizacijoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 08:13
×