Vadovų ir pavaldinių elgsena


Įvadas. Vadovo ir pavaldinio bendravimo pradžia. Pavaldinių elgesio ypatumai. Koks vadovas, tokia ir organizacija. Pagrindiniai vadovavimo stiliai. Išvados. Naudota literatūra.

Atsižvelgiant į kiekvienam elgesio tipui būdingas savybes, išskiriami ir tam tikri “kovos” su tuo būdai, padedantys pasiekti kompromisą arba bent jau sušvelninti situaciją organizacijoje. Toliau pateikiami patarimai vadovams kaip geriausia susitvarkyti su kiekvieno sunkaus tipo pavaldiniais.

Kaip tvarkytis su misteriu Tirada? Pirmiausia pabandyti likti nuošalyje jo emocijų sprogimo metu.Apie Tiradą geriausia galvoti kaip apie audrą: jis negali ilgai rėkauti, jis išseks. Neverta jo pertraukinėti, šaukti atsilyginant , palaukti, kol riksmas nurims, tada atsiprasyti, kad nedalyvavote pokalbyje. Tiradai prasidėjus, geriausia būti su siautėjančiuoju viename lygmenyje. Jeigu spektaklis prasideda kitų akivaizdoje, geriausia pasiūlyti pasitraukti kur nors į šalį, kad netrukdytumėte kitiems. Bandyti tiesiogiai jam neprieštarauti, ir, kai jau audra bus praėjusi, kitą dieną paprašyti aptarti problemas, kurios tąkart buvo aptarinėjamos per daug emocingai.

Su nepripažįstančiais valdžios autoriteto kartais reikia tiesiog praleisti laiko kartu, nesakant jam pastabų, nepeikiant, galima kartu papietauti ir tuo pačiu kalbėti apie kompanijos problemas, finansinius įsipareigojimus, leidžiant jam pasijausti svarbiausiu firmos nariu. Toks elgesys tikrai veikia teigiamai.

Žinoma, svarbu nepamiršti, jog pasitaiko ir sunkiai sukalbamų vadovų. Be to, daugybė žmonių turi nemalonumų su savo vadovais, net jeigu pastarieji ir normalūs žmonės. Taigi patartina pirmiausia gerai pažvelgti iš šalies į save, kritiškai įvertinti savo atliekamą darbą. Tuomet reikėtų pačiam žengti pirmą žingsnį ir atvirai išdėstyti vadovui savo nuogąstavimus, abejones, išvardinti sritis, kurios darbe kelia nerimą, galima pakviesti jį pusryčių arba pietų, tuo parodant, kad rengiamasi rimtam pokalbiui, ir, žinoma, gerai jam pasirengti (pasiruošti svarbiausių klausimų sąrašą raštu, taip pat žymėtis ir vadovo atsakymus). Paprastai tokiu būdu pasiekiamas geras tarpusavio santykių pagerinimo rezultatas, sumažėja įtampa ir labai pagerėja atliekamo darbo kokybė.

Blogiausiu atveju vis dėlto reikia ryžtis konfrontacijai su vadovu, tai geriau nei problemų užglaistymas, arba tiesiog galima nuspręsti daugiau nesitaikstyti su vadovo persekiojimais, kritika ir atsistatydinti. Nusprendus laikytis iki galo verta išmokti tam tikrų taisyklių, kurios pravers supykus ant vadovo:

2. Suskaičiuoti mintyse iki dešimties, atsiprašyti ir paprašyti leidimo nuėjus į savo kabinetą ramiai viską apsvarstyti, o po to pratęsti pokalbį; sugrįžęs tikrai turėsite pranašumą ir galėsite produktyviai tęsti pokalbį , nes laiku susitvardėte ir tinkamai valdėte situaciją.

Taigi, tarp vadovų ir pavaldinių yra daygybė bendravimo būdų. Vieni myli ir gerbia savo vadovus, kiti-jiems besąlygiškai paklūsta, dar treti-nuolat ginčijasi ir bando įrodyti, jog vadovas jiems ne autoritetas.

Mūsų tiriamoje įmonėje, vadovai priklausytų autoritariniam vadovų tipui. Kartais pasireiškia demokrato savybės. Visgi, didžioji dalis įmonės nuotaikų priklauso nuo vadovų. Bendravimas su pavaldiniais yra būtinas. Gerai, kai vadovai jaučia pavaldinių nuotaikas, žino kuo ypatingas kiekvienas jo darbuotojas, ir moka rasti kelią į pavaldinio atvirumą. Yra svarbu žinoti, kuo pavaldinys gyvena, kokios problemos jo šeimoje.

Mano įmonėje nėra tokių pavaldinių ir vadovų tarpusavio, kurie būtų pavyzdys kitiems. Įmonės darbuotojų kaita yra dažna. Personalo skyriaus duomenimis, per metus, pasikeičia 5-8 darbuotojai. Tam įtaka daro vadovų ir pavaldinių tarpusavio santykiai.

Vadovas ne tas, kuris turi įgaliojimą valdyti, vadovas yra tas, kas kuria. Niekas neišlaikys nesuirusios valstybės, įmonės. Netgo šeimos, jeigu neturi fantazijos, jeigu nuolat nesiims spręsti naujų problemų, neišras nieko naujo. Netgi labiausiai apsnūdusioje respublikoje, kur politikai leidžia laiką regzdami intrigas ir keršto planus vienas prieš kitą, nuolat iškyla didelių asmenybių, pakreipiančių politiką nauja linkme arba sukuriančių įmonių, laikraščių, institucijų, meno kūrinių. Žmonių žvilgsniai būna kaip tik nuklreipti į jas, nes palaiko pasitikėjimą ir viltį.“

  • Vadyba Kursinis darbas
  • Microsoft Word 37 KB
  • 2016 m.
  • 21 puslapis (5653 žodžiai)
  • Universitetas
  • G
  • Vadovų ir pavaldinių elgsena
    10 - 5 balsai (-ų)
Vadovų ir pavaldinių elgsena. (2014 m. Gruodžio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/vadovu-ir-pavaldiniu-elgsena.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 02:38
×