Vadovų laiko planavimas


Įvadas. Laiko planavimo teorinė analizė. Laiko planavimo samprata. Trukdantys veiksniai ir ,,laiko vagys‘‘. Laiko planavimo (valdymo) metodai. Vadovų laiko planavimas įmonėse. Įmonės vlc ,,smaragdo miškas‘‘ vadovų laiko planavimo analizė. VšĮ ,,Smaragdo miškas‘‘ pristatymas. Tyrimo organizavimas ir metodika. Tyrimo rezultatai ir jų aptarimas. Išvados. Literatūra. Priedai.


Laikas – tai vienas iš svarbiausių mūsų vertybių. Laikas – tai kaip žirgas, nesuvaldomas mustangas. Jo negalima sustabdyti, atsukti atgal, nusipirkti, padovanoti. Gyvenimo tempas nuolat spartėja, o mes vis skundžiamės laiko stoka. Kad ir ką bedarytume, mums visuomet trūksta laiko. Planuoti laiką yra svarbu, nes tada sekasi asmeniniame gyvenime, žmogus jaučiasi laimingas, nes visus darbus atlieka laiku. Visoms literatūros knygoms apie laiko planavima bendra viena: pabrėžiama savikontrolė ir savidrausmė. Efektyviai naudoti laiką sugebės tik tas, kas moka kontroliuoti savo elgesį.

Šio darbo tikslas – apžvelgti laiko planavimo sampratą, išsiaiškinti kas yra ,,laiko vagys‘‘, apžvelgti laiko planavimo metodus ir vadovų laiko planavimą įmonėje. Taip pat atlikti anketinę apklausą, į kuriuos klausimus atsakę išanalizuosiu vadovų laiko planavima įmonėje.

Laikas yra šaltinis, kuris neturi būti išeikvotas, o turi būti panaudotas išmintingai. Jis yra neįkainojamas, kiekviena minutė turi 60 sekundžių, valanda 60 minučių. Laikas praeina ir nebesugrįžta. Laiko planavimas yra viena iš svarbiausių funkcijų. Dažnai tenka girdėti tokius nusiskundimus kaip: ,,nespėju‘‘, ,,nepakanka laiko‘‘ tai yra dėl to, kad daugelis žmonių šiuolaikinėje, skubančioje kasdienybėje vis dažniau skundžiasi laiko stoka, darosi sunkiau valdyti savo laiką, jį planuoti. O jis yra greitai senkantis išteklius, todėl planuoti laiką yra ypač svarbu.

Laiko vadybos sąvoka skiriasi nuo laiko valdymo sąvokos. Laiko valdymas yra platesnė, daugiau apimanti sąvoka, jai priskiriama visos organizacijos laiko valdymas. Laiko vadyba yra siauresnė sąvoka, ją galima naudoti planuojant asmeninį laiką.

S. Stoškus, D. Beržinskienė (2005) teigia, kad ,,laiko vadybos turinį sudaro laiko planavimas ir efektyvus jo naudojimas. Šiuo atveju efektyvumą reikia suprasti kaip efektyvumo tiesiogine prasme ir veiksmingumo sumą‘‘ (p. 112). Efektyvumas – tai gebėjimas darbus daryti teisingai. Efektyviai dirbantis vadovas pasiekia rezultatų sumažindamas laiko sąnaudas, tinkamai naudodamas laiko resursus. Veiksmingumas – įmonės sėkmė. Jeigu yra pasirenkami tinkamai tikslai tada vadovas dirba veiksmingai. Pavyzdžiui, gaminant mažus žaislus, kai rinka reikalauja didelių, tada vadovas dirba ne veiksmingai, nes kelia organizacijai neatitinkamus tikslus.

Gabūs žmonės, priešingai nei negabūs, savo asmeninį gyvenimą susiplanuoja taip, jog spėtų pakankamai laiko praleisti su šeima, draugais, padaryti visus buities darbus ir dar pailsėti. Iš pradžių jie susikuria greitą veiklos tempą, o vėliau prie jo pripranta. Gebėjimas racionaliai susiplanuoti savo laiką darbuose, moksluose, asmeniniame gyvenime, yra ypatingas asmenybės gebėjimas. Žmogus pats pasirenka savo aktyvumo tempą taip, kad viską spėtų atlikti laiku, ir vieni per tą patį laiką gali atlikti daugiau veiklos, nei kiti.

Apibendrinant skirtingų autorių laiko sąvokos apibrėžtis, galima teigti, jog laikas yra laiko tarpsnis kokiam nors tikslui pasiekti, kuris yra nenutrūkstamas, nuoseklus. Jo neįmanoma sukaupti ar uždirbti. Nuo darbdavio ir darbuotojų požiūrio į laiką priklauso organizacijos sėkmė. Ekonomine ir teisine prasme laikas tampa darbo laiku. Laikas yra pagrindinis resursas, kurio visi turime vienodai, tačiau jį panaudojame skirtingai.

Laiko valdymas yra vienas iš pagrindinių veiksnių, lemiančių organizacijos veiklos sėkmę. Laikas matuojamas nuveiktais darbais ir veiklos efektyvumu. Svarbu skirti pakankamai laiko sprendimų priėmimui ir vykdymui. Efektyvus laiko naudojimas yra vadybinių gebėjimų pagrindas, nors kartais efektyviai panaudoti laiką trukdo įvairūs ,,laiko vagys‘‘.

Daugelis skundžiasi, kad laiko vis trūksta, tačiau yra žmonių, sugebančių nuveikti daug darbų. Dažnai nepastebime, kaip greitai baigėsi diena, o darbų sąrašas tuščias. Norėdami rasti geriausią laiko panaudojimo būdą turime patyrinėti, kur jis sugaištamas. Tikriausiai, niekas nenorėtų pripažinti, jog švaistome savo laiką, nes kartais tai vyksta visiškai nepastebimai.

  • Vadyba Kursinis darbas
  • Microsoft Word 191 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 31 puslapis (5831 žodžiai)
  • Universitetas
  • Domantė
  • Vadovų laiko planavimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Vadovų laiko planavimas. (2016 m. Vasario 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/vadovu-laiko-planavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 15:45
×