Vadovų lyderiškumo kompetencijos


Įvadas. Darbo objekto, informacijos šaltinių ir tyrimų metodikos apžvalga. Vadovų lyderiškumo kompetencijos teorinės prielaidos. Lyderystė versle aukščiausios ir vidurinės grandies vadovų lyderiškumo ypatumai. Vadovų lyderiškumo bruožai. Literatūros sąrašas.


Temos aktualumas. Šiais laikais yra paplitęs požiūris, kad lyderiu ne gimstama, o juo tampama. Lyderystė – procesas, kuriuo metu vienas asmuo daro įtaką žmonių grupei, kad būtų pasiektas bendras tikslas. Yra dvi lyderystės rūšys: efektyvioji ir neveiksminga, šias rūšis galima pritaikyti tiek besiformuojančiam lyderiui, tiek aukščiausio lygmens vadovui. Lyderiams yra taikoma daugybė jiems būdingų bruožų, kurių dėka lyderiai sėkmingai vysto savo veiklą.

Vadovas lyderis turi bendradarbiauti su kitais organizacijoje esančiais darbuotojais, o ne visus sprendimus priimtų pats. Tai svarbu todėl, kad darbuotojai jaustųsi turintys bendrą misiją su vadovų, kuria gali įgyvendinti kartu.

Darbo tikslas – išanalizuoti UAB „Frezijų puokštė“ vadovų lyderiškumo kompetencijas.

Išanalizuoti lyderystės raiškos svarbą versle: aukščiausios ir vidurinės grandies vadovų lyderiškumo ypatumus.

Darbo metodai: mokslinių šaltinių analizė, kritinis vertinimas, palyginimas, apklausa raštu, surinktų duomenų kaupimas, stebėjimas, analizė, apibendrinimas.

Darbo objektas. Šiame kursiniame darbe bus atliekama UAB „Frezijų puokštės“ vadovų lyderiškumo kompetencijų analizė vadovų bei darbuotojų požiūriu. Bus lyginami vadovų ir darbuotojų požiūris į lyderiškumo kompetencijas.

Owen J. knyga (2008) „Kaip būti lyderiu“ suteiks informaciją apie efektivios ir neveiksmingos lyderystės savybes.

Analizuojant lyderiavimo dėsnius bei jų taikymą, Tracy B. (2002) „100 absoličių verslo sėkmės dėsnių“ padės suvokti, kokias būdo sąvybes turi turėti lyderis.

Northouse P.G. (2009) knygoje „Lyderystė teoruja ir praktika“. Suteiks informacijos apie liderystę bei padės apibrėžti lyderystės savoką.

Lyderiavimas – grupės narių veiklos, kuri būtina užduočiai atlikti, nukreipimo ir lyderio poveikio procesas. ( Kučinskas V., Kučinskienė R., 2002, p. 118)

Gera žinia yra ta, kad norėdami būti gerais lyderiais neprivalome būti tobuli. Kiekvienas gali būti lyderiu. Galima pakreipti įvykius sau naudinga linkme. Tai neužtikrina sėkmės, bet padaro ją labiau tikėtiną. Galima išmokti būti lyderiu. Tiesiog reikia būti geriausiais, būti savimi. ( Owen J., 2008, p. xii-xiii).

Minėtas autorius taip pat nurodo, kad pagaliau paaiškėjo schema (1 lent.), kaip atrodo gera lyderystė kieviename organizacijos lygmenyje. (2008, p. xvii).

Turi ir ir moka įteigti kitiems aiškią verslo viziją, gerai valdo krizines situacijas, savo dėmesį sutelkia į iššūkius. Ryžtingas.

Gerai įsisavina savo veiklos įgūdžius, darbe atsižvelgia ne vien į savo interesus.

Demonstruoja sąžiningumą ir principingumą. Sektinas pavyzdys saugant pagrindines gyvenimo vertybes.

Šaltinis: Owen J., Kaip būti lyderiu, Vilnius, 2008, p. xviii

Remiantis 1 lentele matome, kad kiekviename lygmenyje yra išskiriami trys efektyvaus lyderio aspektai: dėmesys žmonėms, teigiamas nusiteikimas, profesionalumas. Pirmame aspekte yra pabrėžiama daroma įtaka. Pasak Tracy B.. (2002), lyderiai jaučia ir žino savo sekėjų poreikius, jausmus ir motyvus (p. 134). Antrame aspekte yra pabrėžiamas sugebėjimas rasti sprendimą iš keblios situacijos. Minėtas autorius nurodo, kad problemų akivaizdoje lyderiai išlieka ramūs, šaltakraujiški ir puikiai valdo kiekvieną situaciją. (p.138). Trečiame aspekte pabrėžiamos žmogiškosios būdo savybės: lojalumas, supratingumas bei sąžiningumas. Pasak Owen J. (2008) nesąžiningumas nereiškia melo; jis reiškia kažkada anksčiau nepasakytą tiesą, net jei tiesa buvo nemaloni.

  • Microsoft Word 34 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2692 žodžiai)
  • Kolegija
  • Sandra
  • Vadovų lyderiškumo kompetencijos
    10 - 3 balsai (-ų)
Vadovų lyderiškumo kompetencijos. (2018 m. Balandžio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/vadovu-lyderiskumo-kompetencijos.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 27 d. 19:36
×
102 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo