Vadovų valdymo stiliai ir jų efektyvumas


Vadovavimo stiliai. Vadybos stiliai. Vadovavimo stiliaus poveikis darbuotojų veiklos efektyvumui. Vadovavimo stiliaus testas. Valdymo stilius. Vadovavimo stiliai kursinis. Valdymo stiliai kursinis. Testas vadovavimo stilius. Vadovavimo efektyvumas. Vadovavimo stilius testas.

Vadovų valdymo stiliai ir jų efektyvumo prielaidos. įvadas. Vadovavimo teorijos. Pagrindiniai vadovų tipai. K. Levino vadovų stiliai. Blake‘o ir d. Moutono „vadovo tinklelis“. Vadovavimas pagal aplinkybes. Pavaldinių brandumas. Pavaldinių ir vadovo stiliaus suderinamumas. Tradicinis ir versliniškas stilius. Išvados. Literatūros sąrašas.

Verslo įmonės sėkmė priklauso nuo jos valdymo efektyvumo. Akivaizdu, kad efektyvus valdymas tiesiogiai yra susijęs su vadovo veikla. Taigi, geras vadovavimas yra vienas svarbiausių verslo gyvavimo veiksnių. Viena iš svarbiausių vadovo užduočių yra racionaliai išnaudoti organizacijos išteklius, tame tarpe ir žmogiškuosius. Todėl daug kas priklauso nuo vadovo ir pavaldinių santykių kokybės. Kiekvienam vadovui būdingas savitas valdymo stilius, kuris ir lemia kiek efektyvūs bus šie santykiai. Tyrimų rezultatai rodo, kad veiksniai, susiję su vadovo darbo stiliumi 65 -75% lemia vadovavimo veiksmingumą. Taigi tinkamas vadovo stilius yra viena iš pagrindinių jo veiklos sėkmės prielaidų. Todėl vadovams labai svarbu žinoti koks vadovavimo stilius yra efektyviausias, norint kad darbuotojai pasiektų organizacijos užsibrėžtus tikslus. Vadovavimo stilius taip pat yra labai svarbus ir todėl, kad jis atsispindi ir organizacijos tiksluose, į kokius pamatinius dalykus įmonė yra orientuota, o tai lemia jos vietą ir perspektyvas rinkoje, ir galimybes konkurencinėje kovoje.

Darbo objektas: vadovas, pavaldiniai ir jų tarpusavio sanykiai.

Darbo tikslas: išanalizuoti vadovų valdymo stilius ir jų efektyvumo prielaidas.

Uždaviniai:

apžvelgti pagrindines valdymo stilių teorijas;

aptarti pagrindinius vadovo tipus, nustatyti esminius privalumus ir trūkumus;

išsiaiškinti, koks valdymo stilius yra efektyviausias;

nustatyti, veiksnius, nuo kurių priklauso vadovo stiliaus efektyvumas.

Darbo metodas: mokslinės ir metodinės literatūros analizė

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 48 KB
  • m.
  • 15 puslapių (5514 žodžiai)
  • Tomas
  • Vadovų valdymo stiliai ir jų efektyvumas
    10 - 1 balsai (-ų)
Vadovų valdymo stiliai ir jų efektyvumas. (2012 m. Balandžio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/vadovu-valdymo-stiliai-ir-ju-efektyvumas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 22:00
×