Vadovų valdymo stiliai, įtaka veiklos rezultatams


Įvadas. Vadovavimo samprata. Vadovavimo teorijos analizė. Bruožų teorija. Elgesio teorija. Kognityvinė teorija. Socialinės įtakos teorija. Operatyvinė veikla. Perspektyvinė veikla. Vadovavimo stiliai. Vizualizuojamasis stilius. Instruktuojamasis stilius. Harmoningas stilius. Demokratinis stilius. Raginantis stilius. Dominuojantysis stilius. Autokratinis ir liberalusis stilius. Įmonės Uab mantinga charakteristika. Įmonės istorija. Įmonės sudėtis. Įmonės valdymas. Išvados. Literatūrinis sąrašas.

Vadovavimas ir valdymas jau nuo senų laikų yra labai svarbi grandis. Taigi vadovavimo sąvoka siejama su mokėjimu nuosekliai formuoti komandą ir darbą. Vadovavimas yra viena svarbiausių vadovo funkcijų, susijusių su tarpasmeniniais valdymo aspektais, padedanti pavaldiniams suprasti įmonės tikslus ir funkcijas, bei efektyviai jų siekti. Vadovavimas sujungia skirtingas individų grupes į vieną visumą. Galima teigti, kad tai savotiškas menas paveikti žmonės, kad jie noriai ir iniciatyviai įgyvendintų organizacijos misiją, tikslus ir strategiją.

Reikia gerai išmanyti koks vadovas turėtų būti, kad įkurta nauja organizacija būtų sėkminga ir veiktų pagal nustatytą planą arba net ir geriau negu buvo tikėtina.

Charakteristika yra apibūdinimas, skiriamųjų savybių, pranašumų, trūkumų nusakymas. Organizacijoje UAB Mantinga vadovas taip pat vadovauja remiantis vadovavimo stiliais, kurie palengvina darbą organizacijoje, padeda lengviau išspręsti iškilusias problemas bei palaikyti gerus santykius su darbuotojais.

Darbo tikslas – apžvelgti organizacijos charakteristiką, bei išanalizuoti vadovų valdymo stilius ir įvertinti jų įtaką veiklos rezultatams.

Darbo uždaviniai:

Apibūdinti vadovavimo sąvoką.

Išsiaiškinti vadovo bruožus ir vadovavimo teorijas.

Išanalizuoti valdymo stilius.

Išnagrinėti organizacijos charakteristiką.

Vadovų elgseną, tipus bei vadovavimo stilius aprašo vadovavimo teorijos, kurių dėka galimas poslinkis į sėkmingą organizacijos veiklą. Teorijas galima sugrupuoti į keturias stambias grupes, kurios tokiu principu yra skiriamos į:

Personologinę vadovavimo teoriją. Šiai teorijai priskiriama bruožų teorija, bei vadovavimo poreikio teorija.

Elgesio teorija. Ji apima kontingencijos modelį, situacinį vadovavimą ir paramos teoriją.

Kognityvinė teoriją. Tai - sprendimų priėmimo modelis ir Kelio-tikslo teorija.

Socialinės įtakos teoriją. Šiai teorijai priskiriamas vertikalių diadų modelis, charizmatinis vadovavimas, transakcinis ir transformacinis vadovavimas.

Taigi, kiekvieną teoriją panagrinėsime plačiau, kad susidarytų aiškesnis vaizdas apie ką kalbama.

Galima teigti, kad viena seniausių vadovavimo teorijų – bruožų teorija. Ši kaip buvo minėta, priklauso personologinių teorijų tipui. Teorija nagrinėja vadovo bruožus ir jų rinkinius, tai vienas iš pagrindinių ypatumų, lemiančių sėkmingą vadovavimą. Manoma, kad tam tikros savybės, pavyzdžiui, tokios kaip inteligencija, asmenybės žavesys, įžvalgumas, intelektas, entuziazmas, drąsa bei kitos sąlygoja vadovo poziciją ne tik visuomenėje, bet svarbiausia – organizacijoje.. Bruožų teoretikai, dažnai stebi lyderių gyvenimą, kad išsiaiškintų, kokios savybės leido jiems tapti lyderiais. Tačiau atitinkamų savybių rinkinys netampa garantu, kad individas taps vadovu. Teorijos šalininkams pavyko nustatyti tik tam tikrus bruožus, kurie yra „privalomi“ sėkmingiems vadovams, o apie tai šiek tiek vėliau.

Personologinės vadovavimo teorijos visiškai neskiria dėmesio į vadovo darbo stilių, aplinką, kurioje konkretus vadovas dirba ir kokiomis aplinkybėmis susiduria su viena ar kita problema. Tačiau elgseną nagrinėja kita teorija - elgesio. Ji nagrinėja vadovų elgsena ir darbo stilius, pabrėžia, kad būtent šie faktoriai lemia vadovavimo efektyvumą, o ne asmenybės bruožai.Po daug atliktų tyrimų, kada buvo nagrinėjama daugiau nei tūkstantis bruožų. Laimei sąrašą pavykta susiaurinti iki dviejų kategorijų, kurias mokslininkai pavadino: poslinkiu struktūrizuoti ir atidumu. Taigi polinkis struktūrizuoti – tai elgesys, kuriuo stengiamasi apjungti darbą, darbo santykius ir tikslus. Vadovas turintis šį bruožą apibūdinamas taip: „paskirsto grupės narius pagal konkrečias užduotis“, „tikisi, kad darbuotojai laikysis tam tikrų darbo standartų“ ir „pabrėžia užduočių įvykdymo laiku svarbą“.

  • Microsoft Word 28 KB
  • 2015 m.
  • 15 puslapių (3009 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gabriele
  • Vadovų valdymo stiliai, įtaka veiklos rezultatams
    10 - 8 balsai (-ų)
Vadovų valdymo stiliai, įtaka veiklos rezultatams. (2015 m. Kovo 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/vadovu-valdymo-stiliai-itaka-veiklos-rezultatams.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 16 d. 01:54
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo