Vadyba ir valdymas


Vadybos pagrindai martinkus. Organizavimo funkcija vadyboje. 2.b. leonienė, verslo pradmenys. -kaunas, 2001;. Vadyba ir valdymas referatas. Vadyba (stoner, freeman, 1999) -scribd. Vadybos referatai. Martinkus verslo vadyba. Martinkus broniu vadybos pagrindai. Valdymas ir vadyba kursinis. Martinkus vadyba mokslas.

Įvadas. Valdymo subjektai ir objektai. Valdymo funkcijos. Išvados. Literatūros sąrašas. Verslo įmonės, veikiančios tam tikroje aplinkoje ir siekiančios konkretaus tikslo (gauti pelną, įsitivrtinti rinkoje ir pan. ), veikla turi būti valdoma, o tai reiškia, kad joje vykstantys procesai turi vykti tam tikra tvarka, būti derinami tarpusavyje. Tai sudėtingas uždavinys, nes verslo įmonės valdymas apima ne tik jos vidų, bet ir įmonės aplinką. Taigi, kalbant apie valdymą, kaip apie svarbiausią procesą, be kurios įmonės negali pelningai ir strategiškai veikti, galima teigti, kad valdymas – ciklas, susidedantis iš keturių pagrindinių funkcijų (planavimas, organizavimas, vadovavimas, kontrolė), kuris reikalingas ir svarbus įmonei visuose jos egzistavimo lygiuose. Šio referato tikslas ir būtų apžvelgti valdymą, jo pagrindinius principus, kurie bus paminėti mano pasirinktų autorių darbuose. Vadybos mokslas, nagrinėdamas organizaciją kaip sistemą, išskiria valdančiąją (valdymo) ir valdomąją sistemą ir nagrinėja jų tarpusavio ryšį. Valdymo sistema – valdymo subjektas – tai socialinės organizacijos elementas, dalis sąlygojanti valdomosios sistemos veiklą.

Verslo įmonės, veikiančios tam tikroje aplinkoje ir siekiančios konkretaus tikslo (gauti pelną, įsitivrtinti rinkoje ir pan.

B. Leonienė savo knygoje verslo pradmenys (1997) apibrėžia valdymą kaip kryptingą valdančiojo lygio poveikį valdomajam, siekiant bendro tikslo (p. 139). Autorė mini, kad pagrindiniaiautoriai b. Martinkus, v. Žilinskas (ekonomikos pagrindai, 2001, p. 339) teigia, kad valdymas – tai priemonė ar visuma priemonių, valdymo tikslams pasiekti; valdymo sprendimų paruošimas, priėmimas ir bendravimas visose darbo veiklos srityse; tai specifinė žmonių veiklos funkcija.

Prisiminus anksčiau išskirtus b. Leonienės knygoje valdymo veiksmus, autoriai j. A. F. Stoner, r. E. Freeman, d. R. Gilbert. Jr. Knygoje vadyba (1999, p. 10) aiškina, kad valdymas – tai organizacijos narių darbo planavimas, organizavimas, vadovavimas ir kontrolė bei visų organizacijos išteklių panaudojimas iškeltiems organizacijos tikslams siekti.

Valdymo turinį nusakančių valdymo funkcijų buvimą sąlygoja darbo pasidalijimas pačioje valdymo veikloje. Mat verslo įmonėje, ypač didelėje, vienas žmogus negali gerai atlikti visų valdymo veiksmų, todėl valdymo procesą tenka skaidyti į santykinai savarankiškas funkcijas.

Valdymo funkcijos, pasak b. Leonienės (p. 140) - visuma vienas kitą keičiančių valdymo veiksmų, kuriems būdingas cikliškumas ir nenutrūkstamumas.

J. A. F. Stoner, r. E. Freeman, d. R. Gilbert. Jr. (p. 10) sako, kad valdymo procesas - tai sisteminė veiklos atlikimo tvarka.

Autoriai b. Martinkus, v. Žilinskas (p. 355) nurodo, kad valdymo funkcija – tai objektyvi ir savarankiška valdymo veiklos rūšis, susiformavusi darbo pasidalijimo procese tam tikram tikslui pasiekti.

Taigi, kalbant apie valdymą, kaip apie svarbiausią procesą, be kurios įmonės negali pelningai ir strategiškai veikti, galima teigti, kad valdymas – ciklas, susidedantis iš keturių pagrindinių funkcijų (planavimas, organizavimas, vadovavimas, kontrolė), kuris reikalingas ir svarbus įmonei visuose jos egzistavimo lygiuose.

šio referato tikslas ir būtų apžvelgti valdymą, jo pagrindinius prvadybos mokslas, nagrinėdamas organizaciją kaip sistemą, išskiria valdančiąją (valdymo) ir valdomąją sistemą ir nagrinėja jų tarpusavio ryšį.

Valdymo sistema – valdymo subjektas – tai socialinės organizacijos elementas, dalis sąlygojanti valdomosios sistemos veiklą. Valdantysis posistemis formuoja tikslus, uždavinius, formuoja ir tobulina pačią socialinę organizaciją, sukuria normalias jos funkcionavimo sąlygas (b. Martinkus, v. Žilinskas. Ekonomikos pagrindai.

  • Microsoft Word 9 KB
  • 2010 m.
  • 8 puslapiai (1260 žodžiai)
  • Universitetas
  • Apolonijus
  • Vadyba ir valdymas
    10 - 1 balsai (-ų)
Vadyba ir valdymas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/vadyba-ir-valdymas.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 26 d. 03:08
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo