Vadyba konspektas


Verslo organizacijų formos. Verslo organizacijų tipologija. Individuali įmonė. Partnerinė firma. Akcinė bendrovė. Medžiaga papildomam studijavimui. Įmonių steigimas. Individualių įmonių ir ūkinių bendrijų steigimas. Akcinių bendrovių steigimas , reorganizavimas ir likvidavimas. Įmonių registravimas. Apibendrinimai ir išvados.

Pirminis savaveiksmis verslo organizacijos vienetas yra firma (įmonė). Firma – tai savarankiška ūkinė sistema, įsteigta įstatymų numatyta tvarka tam tikroms veikloms vykdyti. Firmos požymiai: skiriamieji atributai (vardas, prekybinis ženklas, antspaudas, sąskaita banke ir kt. ); sutartys su klientais; savarankiška verslo vykdymo strategija; finansav. Veiklos mastai: - keitimasis ribojamas.

Kiti verslo organizacijų klasifikavimo požymiai: turto likvidumo laipsnis, finansavimosi šaltiniai, konkurencijos formos, vyriausybinio reguliavimo laipsnis, ūkinių paslapčių mastas, pelningumo lygis, firmos turto sudėtis, indėlis į šalies valiutinius išteklius, tarptautinės prekybos mastas, ūkinio aktyvumo laipsnis, perspektyvumas, išlaidų dalis, skirta mokslo – technikos pažangai, išlaidų dalis, skirta reklamai, stabilumas, verslininkų novatoriškumas, verslininkų turtingumas, reali bankroto grėsmė, verslininkystės sėkmingumas, atitikimas vyraujančiom individuali firma nuosavybės teise priklauso fiziniam asmeniui. Individuali firma yra juridinis asmuo (nuo) ir josindividuali firma tinka verslininkystės pradžiai, steigėjo asmeninių – dalykinių sav ūkinė bendrija – tokia verslo organizacija, kai nuosavybė priklauso daugiau nei vienam fiziniam arba juridiniam asmentūb yra visiškos turtinės atsakomybės įmonė, įsteigta bendrosios jungtinės veiklos sutartimi apjungus kelių fizinių ar juridinių asmenų turtą į bendrąją dalinę nuosavybę komercinei – ūkinei veiklai su bendru firmos vardu. Tūb yra juridinis asmuo, kurio turtas neatskirtas nuo bendrijos narių turto. Pagal tūb prievoles jo kūb sudaro bendrai firmos vardu veikiantys tikrieji nariai ir nariai komanditoriai (ne mažiau kaip narys), kuriems firmos turtas priklauso bendrosios dalinės nuosavybės teise. Pagal kūb prievoles jos tikrieji nariai solidariai atsako visu savo turtu, o nariai ko akcinė bendrovė (ab) – tai ribotos turtinės atsakomybės kompanija, kurios kapitalas suformuotas parduodant akcijas.

Ab akcininkai yra kolektyviniai savininkai. AB yra juridinis asmuo, disponuojantis akciniu kapitalu ir kitu AB turtu. Akcininkai kaip bendrasaviniakcininkai yra turimų akcijų savininkai. Kaip bendrasavininkų interesas į akcinį kapitalą realizuojamaskontrolinis akcijų paketas – tai akcijų kiekis, leidžiantis jo turėtojui nulemti AB poįstatinis kapitalas – tai kapitalo suma, užfiksuota AB įstatuose. Jis reglamentuojamas įstatymu. Uab jis ne mažesnis kaip 10000 lt, o AB ne mažesnigalimybė koncentruoti didelį kapitalą, sujungiant smulkius individualius kapitalus ir įsteigiant stambią kompaniją.

  • Microsoft Word 43 KB
  • 2012 m.
  • 10 puslapių (3717 žodžiai)
  • Universitetas
  • Studentas
  • Vadyba konspektas
    9 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Vadyba konspektas. (2011 m. Gegužės 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/vadyba-konspektas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 08:31
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo