Vadybinė konpetencija


Vadybines kompetencijos. Vadybinės kompetencijos ir vadybos samprata. Soc pedagogo vadybine kompetencija. Kompetencijos savoka. Vadybine kompetencija.

Kompetencijos sąvoka. Vadybinė kompetencija - naujosios viešosios vadybos teorijų pagrindas. Ankstyvasis viešasis administravimas ir tradicinė viešojo administravimo paradigma: vadybinės kompetencijos samprata. Apibendrinimas. Literatūros sąrašas.

Gyvename ypatingomis socialinėmis transformacijomis pasižyminčiame laikotarpyje, kai pagrindiniais ūkio vystymosi ištekliais tampa nebe kapitalas, darbo jėga ar gamtiniai ištekliai, bet žinios, arba plačiau intelektualinis kapitalas. Dėl šios priežasties xxi amžius vadinamas žinių arba informacijos amžiumi [1 drucker p. F. Post - capitalist society. N. :harper business. ]. Taigi tokios sąvokos kaip žinios, kompetencija, konkurencinis pranašumas labai dažnai aptariami ir analizuojami tiek teoretikų, tiek praktikų. Šie unikalūs resursai apibūdinami įvairiausiais išsireiškimais, tokiais kaip išskirtinė kompetencija , nematomi resursai , esminė/šerdinė/pagrindinė kompetencija, esminiai sugebėjimai , vidiniai sugebėjimai , įgūdžių ir sugebėjimų akumuliacija , unikalus vadybinis talentas ,. Reikia pastebėti, kad kompetencijos sąvoka ir kitos aukščiau paminėtos sąvokos kartais apibūdinami kaip skirtingi, o kartais kaip sinonimai. Diskusijose, kompetencija dažnai vartojama tarsi žinių ar sugebėjimų atributas, siekiant apibūdinti darbuotojų gebėjimus atlikti užduotis labai gerai, arba organizacijos gebėjimą teikti aukščiausios kokybės paslaugas.

Profesionalo tam tikro srityje, šiuo atveju valstybės tarnautojo kompetencija gali priklausyti ir galėtų būti nagrinėjama išskiriant dvi dimencijas- sritį ir kokybę. Srities dimencija nusako kurioje srityje valstybės tarnautojas yra kompetetingas Rolės, užduotys, funkcijos. Kokybės dimencija apibrėžia darbo kokybę, tam tikroje skalėje: pradedant darbuotoju, kuris yra ką tik pradėjęs dirbti ir nėra gerai susipažinęs su tam tikra sritimi ir baigiant ekspertu, kuris yra pripažintas kolegų kaip ypatingai gerai išmanantis tam tikrą sritį. Karjeros metu tarnautojų kompetencijos sritis keičiasi, jie gali vystyti savo gebėjimus kitose srityse, prisiimdami kitus vaidmenis organizacijoje (vadovo, mokytojo. ), tuo pačiu jie pastoviai tobulina savo darbo kokybę įvairiose srityse, nepriklausomai nuo kompetencijos lygio. Mokslininkas pearson (1984) siūlo apibrėžti kompetenciją kaip tęstinę atkarpą (continuumą), kuri prasideda tik žinojimu kaip kažką atlikti ir baigiasi žinojimu kaip kažką atlikti labai gerai, taigi sugebėjimas kažką atlikti kompetetingai būtų kažkur tarp šių dviejų atkarpos taškų.

Kompetencijos sąvoka tiek akademinėje literatūroje, tiek kasdieninėse diskusijose paprastai yra vartojama plataus diapazono sugebėjimams, kurie yra vienaip ar kitaip susiję su mūsų patirtimi: meistriškumu, specializacija, inteligentiškumu ir problemų sprendimu, apibūdinti.

  • Microsoft Word 25 KB
  • 2010 m.
  • 17 puslapių (4410 žodžiai)
  • Universitetas
  • Modestas
  • Vadybinė konpetencija
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Vadybinė konpetencija. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/vadybine-konpetencija.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 19 d. 13:35
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo