Vadybinės veiklos analizė UAB Transekspedicija


Įvadas. Įmonės pristatymas. Valdymo struktūra. Planavimo sistema įmonėje. Įmonės SSGG analizė. Žmogiškųjų išteklių valdymas. Streso ir konfliktų valdymas. Kontrolė. Išvados. Rekomendacijos. Literatūros sąrašas. Paveikslų sąrašas

Vadybinė veiklos analizė yra labai naudinga kiekvienai įmonei. Ši veiklos analizė atkleidžia analizuojamos įmonės stipriąsias ir silpnąsias vietas. Turint tokią informaciją įmonės vadovai gali atsižvelgti į savo vykdomą veiklą ir ją pagerinti. Tokiu būdu bus plečiama įmonės veikla, uždirbamas didesnis pelnas, suteikiamos geresnės darbo sąlygos darbuotojams, tokiu būdu juos motyvuojant kuo kokybiškiau atlikti savo pareigas.

Vykdydama savo veiklą įmonė vadovaujasi tam tikromis vertybėmis. Šios vertybės yra profesionalumas, patikimumas, nuolatinis tobulėjimas.

Bendrovė teikia klientams kvalifikuotas logistines paslaugas susijusias su muitinėmis procedūromis, kurios yra įforminamos muitinės poste, esančiame terminalo patalpose. Bendrovės pagrindinės teikiamos paslaugos:

Įmonė specializuojasi tekstilės gaminių ir drabužių ant pakabų pervežime specialiai tam skirtais automobiliais. UAB “Transekspedicija“ veža į visas Europos Sąjungos, Skandinavijos bei NVS šalis. Taip pat atlieka pervežimus iš Ukrainos, Baltarusijos ir Rusijos į Vakarų Europos bei Skandinavijos šalis. Bendrovės dispozicijoje 200 automobilių, kurie atitinka EURO-3, EURO-4 ir EURO-5 standartus – su 13,60 m. ilgio tentinėmis puspriekabėmis, puspriekabėmis šaldytuvais ir specializuotais 86-115 kubų furgonais pakabinamiems drabužiams vežti, o taip pat 120 kubų didžiakubiai automobiliai didelio tūrio kroviniams vežti.  Automobiliuose įrengta palydovinio ryšio sistema leidžia gauti tikslią informaciją apie automobilio judėjimo ir buvimo vietą ir kartu užtikrina vežamo krovinio saugumą. Civilinė vežėjo atsakomybė apdrausta patikimoje bendrovėje pagal CMR ir TIR konvencijų sąlygas garantuoja gabenamų krovinių saugumą.

UAB „Transekspedicija“ akcinis kapitalas priklauso Lietuvos akcininkams. Bendrovė neteikia informacijos apie savo įstatinį kapitalą, turimų akcininkų skaičių bei akcijų nominalią vertę. Įmonės metinė teikiamų paslaugų apyvarta siekia daugiau kaip 25 mln. eurų. UAB „Transekspedicija“ plečia savo veiklą ir vežėjams teikia krovininių automobilių techninio aptarnavimo ir remonto, automobilių plovimo ir parkavimo paslaugas. Mūsų bendrovės krovininių automobilių servise teikiamos sekančios paslaugos: transporto priemonių (vilkiko ir puspriekabių) važiuoklės gedimų diagnostika ir remontas, stabdžių diagnostika (ant stendo) ir remontas, padangų montavimo ir remonto darbai (rato nuėmimas-pastatymas, permontavimas, balansavimas), autonominių šildytuvų montavimo bei remonto darbai, puspriekabių (priekabų) karkasų, grindų, bortų, durų remontas, tento kilpų, bortų, plombavimo trosų remontas, tento medžiagos remontas, variklio tepalų keitimas, aušinimo skysčių papildymas, auto elektriko darbai, suvirinimo darbai, tekinimo darbai. Šių paslaugų kainos svyruoja nuo 11 eurų iki 40 eurų, priklausomai nuo paslaugos rūšies ir gedimo sunkumo. Logistikos paslaugų kainos nėra oficialiai pateiktos, nes jos priklauso nuo krovinio dydžio bei pobūdžio, dėl to yra derinama su įmonės vadybininkais.

UAB „Transekspedicija“ turi filialus užsienio valstybėse. Filialai užsienyje:

Organizacinė valdymo sandara yra pareigų, teisių ir atsakomybės paskirstymo forma tarp tarpusavyje susijusių funkcinių vienetų, atliekančių konkrečius valdymo veiksmus. Kuriant racionalią organizacinę valdymo struktūrą, reikia atsižvelgti į daug vidaus ir išorės veiksnių. Pasaulinė praktika įtikinamai parodė: organizacinei valdymo struktūrai projektuoti, jos formai, tipui parinkti įtaką daro išorinė aplinka, tikslai ir strategija, technologija ir dydis (Zakarevičius, 2011, p. 134). Taigi, įmonės valdymo struktūra ir įmonės veiklos pagrindas, nes būtent tai nurodo kas kam yra pavaldus ir kokios yra atsakomybės kiekvieno įmonės darbuotojo.

UAB „Transekspedicija“ valdymo struktūra yra pateikta 2 paveiksle.

UAB „Transekspedicija“ valdymo struktūra yra linijinė-funkcinė. Priimant sprendimus yra panaudojami funkcinio valdymo, o organizuojant sprendimų realizavimą – linijinio valdymo pranašumai. Linijinės grandys sprendžia ir veikia, o funkcinės grandys koordinuoja, konsultuoja, planuoja, informuoja. Pagrindinis vadovas priima sprendimus pasikonsultavęs ir įvertinęs funkcinių vadovų nuomonę. Nurodymai dėl sprendimų įgyvendinimo perduodami ir ataskaitos priimamos linijiniu principu.

UAB „Transekspedicija“ yra valdoma akcininkų ir administracijos vadovo – direktoriaus. Šios bendrovės aukščiausias valdymo organas yra visuotinis akcininkų susirinkimas. Jis renka ir skiria įmonės direktorių, kuris yra tiesiogiai pavaldus. UAB „Transekspedicija“ vadovas yra Vidmantas Pelėda, kuris užima direktoriaus pareigas. Direktorius vadovauja visai įmonei, kontroliuoja vykdomą veiklą. Taip pat informuoja akcininkus apie pasikeičiančią įmonės padėtį arba tam tikrus sprendimus. Jis priima į darbą ir atleidžia darbuotojus, sudaro su jais darbo sutartis. Direktoriui yra tiesiogiai pavaldus direktoriaus pavaduotojas, kuris esant susiklosčiusiai padėčiai, kai nėra direktoriaus, perima bendrovės valdymą. Tiesioginės direktoriaus pavaduotojo pareigos yra ataskaitų rengimas, transporto angaro ir transporto priežiūra.

  • Microsoft Word 58 KB
  • 2015 m.
  • 27 puslapiai (5295 žodžiai)
  • Kolegija
  • Beata
  • Vadybinės veiklos analizė UAB Transekspedicija
    9 - 8 balsai (-ų)
Vadybinės veiklos analizė UAB Transekspedicija. (2015 m. Balandžio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/vadybines-veiklos-analize-uab-transekspedicija.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 21 d. 05:17
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo