Vadybininko etiketas


Įvadas. Pirmasis pokalbis. Elgesys susitikimuose ar konferencijose. Dalykiniai pietūs. Elgsena sudėtingose situacijose. Pokalbis su vadovu. Tinkamas drabužių ir jų priedų pasirinkimas. Neišvengiamas papuošalas. Kontrolinis sąrašas oficiali vyro apranga. Kontrolinis sąrašas oficiali moters apranga. Bendravimas telefonu. Rašysena. Dalykinis laiškas. Išvados. Literatūra.

Artistai daro viską, kad atkreiptų į save dėmesį. Jie nieku gyvu nepraleis progos būti gerai įvertinti. Jie kalba daug, tačiau nepateikia jokios konkrečios informacijos. Viskas, ką sako, yra miglota. Vis dėl to įspūdį išmoningomis kalbomis, pokalbiais ar pranešimais jie padaro. Artistai visada siekia būti svarbiais žmonėmis ir, reikia pripažinti, jiems tai neretai pavykta.

Be nuolatinių pokalbių su darbuotojais, visuomet atsiranda priežasčių su vadovu šnektelti akis į akį. Asmeniškai kalbantis vadovui galima išdėstyti prašymą, tiesiogiai į tai neįtraukiant kolegų. Net jei darbe vyrauja nerūpestinga atmosfera ir visi vienas kitam sako „tu“, kartais atsiranda priežasčių rimtam asmeninio pobūdžio pokalbiui. Tokiu atveju reikia oficialiai paprašyti paskirti pokalbio laiką. Savaime suprantama tada reikia ateiti laiku. Atėjus pasibeldžiama į duris ir palaukiama, kol bus leista įeiti. Vadovas laikydamasis gero elgesio taisyklių, įėjusiam ištiesia ranką pasisveikinti ir pasiūlo atsisėsti. Bet taip nėra visuomet, kartais vadovai taip ir lieka sėdėti, dėl to nereiktų jaustis nepatogiai. Čia labai svarbu likti ramiam. Įžengus atsisėdama tik tada, kai vadovas paragina tai padaryti. Tuomet galima padėkoti, kad, nepaisant itin įtemptos darbotvarkės, jis rado laiko jus priimti, ir pradėti dėstyti reikalą. Dėmesio: čia – ne lengvo turinio pokalbis, o oficialus reikalas. Tai reiškia, kad problemą ir savo prašymą reikia išdėstyti tiksliai ir greitai, negaištant laiko.

Sakoma, kad žmogų sutinkama pagal drabužį. Kasdien namuose kiekvienas gali dėvėti tai, kas jam patinka. Tačiau laisvė baigiasi ten, kur gali būti žeidžiami kitų žmonių jausmai, pavyzdžiui, jei į laidotuves atvykstama vilkint sportinį kostiumą. Jei esate kviečiamas į draugų vakarėlį ir nežinote, ką apsivilkti, galite iš anksto šeimininko apie tai pasiteirauti arba pasitarti su kitais svečiais. Jei vykstate į iškylą vakare kalnų namelyje, apsirengęs kostiumą ir užsirišęs kaklaraištį atrodysite perdėtai prašmatniai. Vis dėlto galioja bendra taisyklė: geriau pernelyg atsainiai. Tiek privačioje aplinkoje, tiek darbe tinkamai parinkta spalva padidina aprangos poveikį, nes spalva asocijuojasi su profesine ir visuomenine padėtimi. Juoda, tamsiai mėlyna ir pilka spinduliuoja kompetenciją ir solidumą. Juodos ir baltos spalvų kontrastas ypač rimtai ir respektabiliai atrodys oficialių renginių (teismo posėdžių, valstybinių priėmimų, apsilankymo operos ir baleto teatre, laidotuvių) proga.

Žvilgsnį patraukti derėtų ne daugiau nei dviem daiktais. Tai galėtų būti, pavyzdžiui, skoningas kaklaraištis ir elegantiškas laikrodis. Auksines grandinėles nešiojantys vyrai (nesvarbu, ant riešo ar ant kaklo) atrodo nesolidžiai. Grandinėlę nešiojanti moteris nėra vertinama taip griežtai ir yra labiau toleruojama. Bet kuriuo atveju papuošalai turi pabrėžti asmenybę, o ne nukreipti dėmesį nuo žmogaus. Tačiau ir moterims patariama puoštis daugiausiai dviem žvilgsnį patraukiančiais papuošalais (pavyzdžiui, grandinėle ant kaklo ir apyranke).

Pėdkelnes mūvėti privalu, net jei lauke 40C karštis (patarimas :rašomojo stalo stalčiuje ar rankinėje visuomet turėkite atsargines pėdkelnes, nes nubėgusi kojinės akis sukels nepatogumų, dėl to blogai jausitės).

Tinka gražiai krentantys audiniai, pvz., šilkas, medvilnė, avių vilna, ir mišrūs vilnos audiniai.

Darbo reikalais dažnai bendraujama telefonu. Verslo partneriai nematydami gestų ir mimikos, apie nuotaikų kaitą sprendžia iš balso. Kalbant telefonu, rekomenduojama šypsotis. Tada balsas skamba maloniau ir simpatiškiau. Taip pat reikia šalia turėti atitinkamus dokumentus, kad galėtumėte pateikti reikiamus klausimus ir tinkamai į juos atsakyti. Niekas taip neerzina, kaip ilgas pašnekovo naršymas po popierius, kai reikia atsakyti į klausimus. Blogiausiu atveju tenka nutraukti pokalbį ir pažadėti paskambinti vėliau. Žinoma, pasitaiko spontaniškų skambučių, kuomet į klausimus neįmanoma atsakyti iškart. Apie tai reikėtų informuoti pašnekovą ir paprašyti leisti jam perskambinti. Tokio skambučio pavyzdys, kai jums kažkas paskambina į mobilųjį telefoną, o jūs esate pakeliui į darbą.

  • Microsoft Word 32 KB
  • 2016 m.
  • 17 puslapių (4609 žodžiai)
  • Kolegija
  • Greta
  • Vadybininko etiketas
    10 - 4 balsai (-ų)
Vadybininko etiketas. (2014 m. Spalio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/vadybininko-etiketas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 21:20
×