Vadybos etika konsultavimo bendrovėje Šviesa


Įvadas. Vadybos etika konsultavimo bendrovėje ,,Šviesa“. Dalykinio etiketo reikalavimai institucijoje. Institucijos etikos kodeksas. Išvados. Literatūra.

Šiuolaikinėje visuomenėje verslas įgyja vis didesnę įtaką visuomenės gyvenime. Atitinkamai visuomenė verčia verslą prisiimti atsakomybę už dorovės kūrimą, vertybių puoselėjimą. Todėl verslas vertinamas ne tik teisiniu, ekonominiu, bet ir etiniu požiūriu.

MIKRO ETIKA nagrinėja moralinius santykius korporacijos (verslo organizacijos) viduje, bei santykius tarp verslo organizacijų kaip moralinių subjektų ir jų darbuotojų bei akcijų turėtojų.

Savo darbe apžvelgiau verslo etikos principus bei X institucijos (konsultavimo bendrovės ,,Šviesa“) etiketo kodeksą bei dalykinio etiketo reikalavimus.

Įmonė privalo kurti bei pateikti visuomenei ne tik materialius produktus, bet kurti ir moralines vertybes. Verslo etika apima sąžiningumą, vientisumą, žmogaus charakterio ir elgesio bruožus, kurie įgalina darbą padaryti gerai. Konsultavimo įmonė ,,Šviesa“ teikia paslaugas švietimo įstaigų darbuotojams, todėl labai svarbu etiškas bendravimas, patikimumas, disciplina, pasirodymo būdas, biuro įranga, apranga ir kt. veiksniai.

3. EK papildo darbuotojų teisių, pareigų, atsakomybės nuostatas, kurios yra reglamentuotos LR įstatymuose, institucijos nuostatuose, vidaus tvarkos taisyklėse ir kituose norminiuose aktuose.

6. Skatinti darbuotojų suvokimą, jog etinis aspektas svarbi bet kurios veiklos sprendimo dalis, svarbi prielaida didinti visuomenės pasitikėjimą bendrovės veikla.

15.3. nepagarbus atsiliepimas apie nedalyvaujančio kolegos gebėjimus, asmenines savybes;

19.2. klientų išsakomos nuomonės apie priimamus reikšmingus bendruomenei sprendimus sąmoningas ribojimas arba ignoravimas.

20.1. materialinių bei finansinių išteklių naudojimas politinei veiklai, privačiam verslui ar asmeninių poreikių tenkinimui;

20.3. nuosavybės niokojimas – dėl piktavališkumo arba dėl aplaidumo.

23. Gerbti ir aktyviai prisidėti, puoselėjant esamas ir kuriant naujas bendruomenės tradicijas.

25. Tiesioginių ar netiesioginių dovanų, neakademinio pobūdžio paslaugų, tiesiogiai nesusijusių su veikla, reikalavimas arba priėmimas iš klientų, vertinamas kaip neetiškas poelgis.

30. Bendruomenė įsipareigoja gerbti MEK ir rūpintis jo veiksmingumu.

31. EK vykdymo priežiūrą atlieka sudaryta etikos komisija, susidedanti iš 3 įstaigos darbuotojų.

32. Etikos komisija savo darbą atlieka vadovaudamasi patvirtintu etikos komisijos darbo reglamentu.

. Būtina etikos kodekso priėmimo sąlyga institucijoje yra viešas projekto svarstymas, kad jis būtų priimtas kaip įsipareigojimas, o ne įpareigojimasDarbuotojų etikos kodekse skelbiamos bendražmogiškosios bei profesinės etikos vertybinės nuostatos ir moralaus elgesio principai, kuriuos įsipareigoja taikyti visi darbuotojai. Kodeksas skiriamas tam, kad padėtų bendrovės darbuotojams suprasti etiško elgesio problemas, kurios gali kilti darbinėje veikloje, tarpusavio santykiuose, viešame gyvenime, bei padėtų jas spręsti. Jis papildo darbuotojų teisių, pareigų, atsakomybės nuostatas, kurios yra reglamentuotos LR įstatymuose, institucijos nuostatuose, vidaus tvarkos taisyklėse ir kituose norminiuose aktuose.

  • Verslas Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 30 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2606 žodžiai)
  • Kolegija
  • Jurgita
  • Vadybos etika konsultavimo bendrovėje Šviesa
    10 - 7 balsai (-ų)
Vadybos etika konsultavimo bendrovėje Šviesa. (2015 m. Gegužės 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/vadybos-etika-konsultavimo-bendroveje-sviesa.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 08:19
×