Vadybos etika


Ekonomisto etikos kodeksas. Etikos vadyba. Vadybos etikos nuostatos. Etikos kodeksų samprata, struktūra, funkcijos. Etikos kodekso funkcijos. Etika ir vadyba. Etikos vadybos samprata. Etikos vadybos sąvoka. Etikos vadyba samprata. Vadybine etika.

Vertybės organizacijos kultūroje. Santykiai organizacijoje. Bendravimas. Komunikacija organizacijoje. Etikos kodeksai. Etikos kodekso samprata. Etikos kodekso struktūra. Etikos kodekso funkcijos. Valdymo efektyvumas skatinimo forma. Išvados. Literatūra.

Etiką ir vadybą jungiantis dalykas - verslo etika. Verslo etika – viena iš jauniausių ir sparčiausiai besiplėtojančių mokslo sričių. Vakaruose šios disciplinos kursai dėstomi ne tik verslo mokyklose, bet ir solidžiuose universitetuose, kur jau seniai tapo neatsiejama ekonomistų, vadybininkų, organizacijų valdymo bei viešojo administravimo specialistų rengimo dalimi. Moralinę, taip pat ir ekonominę žalą. Tai reiškia, kad verslininko savimonės susiformavimas nėra tik jo paties privašiandien vis dažniau tenka išgirsti, jog daugelis žmonių dažnai patiria stresą darbe, vyrauja įtempti tarpusavio santykiai tiek su bendradarbiais, tiek su įmonės vadovu. Ne vienas žinome, kad organizacija nėra paprasta individų visuma, organizacijos valdymo tikslas nėra tik suburti efektyviai veikiančią komandą, taip pat labai svarbu yra atkreipti dėmesį į organizacijoje priimtas normas ir vertybes, kurios turi didelę įtaką dirbančiųjų elgesiui, tarpusavio santykiams. Vienas svarbiausių organizavimo funkcijų tikslų yra palankių dalyvavimo sąlygų užtikrinimas, o tai įtakoja ir žmonių bendravimą, palankios atmosferos palaikymą. organizacija - tai grupė žmonių, kurių veikla sąmoningai koordinuojama stengiantis pasiekti užsibrėžtą tikslą, ir kurią sudaro du ar daugiau žmonių. Organizacija turi bendrą tikslą; visi organizacijos nariai drauge dirba siekiant šio tikslo. Vadybos tikslas yra organizuoti darbą taip, kad numatyti uždaviniai būtų įgyvendinti ir iškilę išspręsti taikiai, per trumpą laiką su mažiausiomis sąnaudomis. ( vadybos konspektai, 2005 ).

Verslo sėkmei tiek etiniu, tiek kultūriniu požiūriu didelę reikšmę turi nepriekaištingi darbiniai santykiai organizacijos viduje, su vartotojais, tiekėjais, visuomene, žiniasklaida, Su visais jos suinteresuotaisiais. Ypatingą reikšmę turi santykių etika, Moralinių – dorovinių nuostatų visuma, sukurianti tam tikrą moralinį – psichologinį bendravimo versle klimatą. Rinkos santykių etika atspindi socialinę verslininkų atsakomybę, jų visuomeninę misiją. Skirtingai nuo teisinių kodeksų, etika remiasi kultūra, visuomenės nuomone, tradicijomis, įpročiais. Kaip žinome, yra bendrosios verslininkų taisyklės, kuriose reikalaujama atsakomybės visuomenei, sąžiningumo, įstatymų, duotojo žodžio laikymosi, puikios gaminamų prekių ir teikiamų paslaugų kokybės, darbo ir prekių saugumo, sąžiningų santykių su darbuotojais, įsipareigojimų partneriams vykdymo, visų finansinių bei gamybinių įsipareigojimų laikymosi ir pan.

  • Microsoft Word 24 KB
  • 2011 m.
  • 15 puslapių (3199 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jurga
  • Vadybos etika
    10 - 1 balsai (-ų)
Vadybos etika. (2011 m. Sausio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/vadybos-etika.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 02 d. 02:53
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo