Vadybos funkcijos projektas


Įvadas. Vadybos sąvoka. Valdymo samprata. Vadyba - tai. Vadybos raida. Vadybos raida Lietuvoje 1918 - 1940 metais. Vadybos funkcija - tai. Teiloro vadybos teorija. Funkciniai vadovai pagal Teilorą. Fajolio vadybos teorija. Planavimo funkcija. Planai. Priemonės.


Šiame darbe aš kalbėsiu būtent apie tai, apžvelgsiu trumpai apie tai, kas tai yra vadyba, apie jos funkcijas ir, žinoma, trumpai apie jos raidą.

Taigi, valdymas yra organizuojantis darbą procesas siekiantis nustatyto tikslo pagal iš anksto parengtą planą. Tai procesas būdingas grupinei veiklai. Tai labai maža dalis visų tų paaiškinimų pateikiamų šiandieninėje literatūroje ar internetiniuose straipsniuose, kas yra vadyba. Kartais žmonės pradeda painiotis keliose paprastose sąvokose: valdymas, vadyba, vadovavimas ir administravimas. Šių keturių sąvokų apibūdinimai iš tiesų yra labai panašus, tačiau paprasta atsiminti. Visų pirma, sąvoka valdymas buvo vartojama tarybiniu laikotarpiu, o vadyba jau yra šiuolaikinė sąvoka, kuri dabar labai dažnai vartojama. Taip pat sąvoka valdymas iš karto turėtų asocijuotis su praktika, o vadybos sąvoka, su mokslu, teorija. Vadovavimas - tai dalis valdymo, kurios objektas - pavaldiniai, o administravimas - tai taip pat valdymo dalis, tačiau administravimo objektas - organizacijos vidaus elementai.

Vadybos teorijos raida siejama su XX amžiumi. Įvairūs šaltiniai nurodo ne tik skirtingus šios sąvokos apibūdinimus, tačiau ir skirtingas datas, kada visgi buvo pradėtas naudoti valdymas. Seniausias valdymo išminties mokantis rašytinis šaltinis yra maždaug 500 metų senumo, maždaug apie 1530m.

Taigi, galime pastebėti, kad vadybos funkcijos įvairių autorių apibūdinamos skirtingai - vieni mano, jog vadybos funkcijos yra atskiros, savarankiško valdymo veiklos dalys, kiti - kad jos yra neatsiejamos, tarpusavyje susijusios ir valdymo sistemoje visos valdymo funkcijos sudaro vieningą bendrą procesą.

1.2 Planavimas – pagrindinė vadybos funkcija, jungianti tikslus, išteklius ir rezultatus;

1.3 Organizavimas – valdomo objekto ir subjekto sąveikos nustatymas, valdymo struktūrų formavimas ir tobulinimas;

1.4 Motyvavimas – žmonių aktyvinimas rezultatyviam darbui, darant materialinį ir moralinį poveikį;

2.2 Organizavimas – organizacijos struktūros sudarymas, sąlygojantis efektyvų darbą siekiant numatytų tikslų;

3.1 Planavimas – tikslo formulavimo bei jų įgyvendinimui tinkamos veiksmų eigos nustatymo procesas;

3.4 Kontrolė – procesas, užtikrinantis, kad reali veikla atliktų planuojamą.

Ir iš tikrųjų, aš manau, kad šis pavyzdys puikiai įrodo, kad šie A. Fajolio principai yra veiksmingi. Aš manau, kad būtent šių principų taikymo trūksta Lietuvoje, todėl kad Lietuvoje dažnas vadovas nesusitvarko su savo pareigomis. Nesugeba laiku ir tinkamai savo darbuotojams pateikti reikalingą informaciją, kad jų darbas taptų kokybiškas. Dažniausiai jie neišklauso jokių pasiūlymų, kurie taip galbūt viską tik pagerintų. Visos pasakytos nuomonės, pastabos būna labai tikslingos ir vertingos. Juk visada žmogus, kuris tiesiogiai nėra susijęs su situaciją, gali pasakyti visus įmonės pliusus ir minusus daug lengviau. Kiekvienos įmonės darbo kokybiškumas priklauso nuo vadovaujančių asmenų, tačiau dažnai tai nei visi supranta.

  • Ekonomika Projektas
  • Microsoft Word 41 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (3876 žodžiai)
  • Kolegija
  • Monika
  • Vadybos funkcijos projektas
    10 - 3 balsai (-ų)
Vadybos funkcijos projektas. (2016 m. Spalio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/vadybos-funkcijos-projektas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 05:38
×