Vadybos konspektas VU


Įvadinė dalis. Vadybos ir organizacijų teorijos įvadas. Valdymo procesas. Vadybos teorijos raida. Vadovo veiklos aplinka. Organizacijos ir natūrali aplinka. Socialinė atsakomybė ir etika. Organizacinė kultūra. Organizacijos valdymo filosofija. Valdymo kultūrų geografija. Planavimo funkcija. Sprendimų priėmimas. Planavimo pagrindai. Strateginis valdymas. Planavimo instrumentai ir metodai. Organizavimo funkcija. Organizacinės struktūros. Valdžia ir galia valdymo sistemoje. Personalo vadyba. Organizacijos pokyčių ir inovacijų valdymas. Vadovavimo funkcija. Motyvacija. Vadovavimo stiliai ir lyderiavimas. Grupės ir komandos. Komunikacija. Konfliktų valdymas. Kūrybiškumo ugdymas. Kontrolės funkcija. Kontrolės pagrindai. Operacijų valdymas.

1.Kodėl yra daug skirtingų vadybos apibrėžimų? Virš 100 apibrėžimų. Kiekvienas prisilietęs vadybos (mokslininkai įvairūs)yra ambicingas, nori, kad jo suvokimas/apibrėžimas būtų įtrauktas. Be to, vadyba yra plati, pakankamai sudėtinga, kūrybiška, todėl apima daug spektrų ir juos reikia įtraukti į apibrėžimą.

2.Kodėl darbo darymas kitų žmonių rankomis labiausiai priimtinas? Ar amorali ši formuluotė? Vadovas apjungia ir koordinuoja kitų narių darbą. Jis yra integrali kompetencija, tai yra grupės žmonių koordinavimas. Lengva pasikelti savo kaip planuotojo kvalifikaciją, bet įtakos kitiems darymo potencialo taip greit neišmoksi. Šioje formuluotėje nėra amoralumo (pvz.: dirigentai kokie, jie juk sutelkia žmones, orkestrą, apjungia juos, jiems vadovauja, be jo nieko nebūtų). Bet gali būti įvairiose įstaigose daugiau ar mažiau amorali tvarka, ar švelnesnė, ar stipri. Pvz.: kai direktorius neišleidžia į laidotuves.

  • Vadyba Konspektas
  • Microsoft Word 71 KB
  • 2014 m.
  • 29 puslapiai (9833 žodžiai)
  • Justina
  • Vadybos konspektas VU
    10 - 4 balsai (-ų)
Vadybos konspektas VU. (2014 m. Vasario 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/vadybos-konspektas-vu.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 10:17
×