Europietiškas vadybos modelis


Europietiskas valdymo modelis. Europietiskos vadybos modeliai. Europietiskas valdymas. Konkurentu bendradarbiavimo modelis. Vadybos modeliavimas. Vadybos modeliai. Europietiskas modelis. Vadybos modeliai pasaulyje.

Europietiškas vadybos modelis. Eurovadyba: kada perimsime europietišką vadybos filosofiją? Eurovadybos kilmė. Išskirtiniai eurovadybos bruožai. Kultūrinių verslo aplinkos skirtumų įvairiose Europos šalyse pripažinimas. Įmonės ir jos vadovo socialinės atsakomybės suvokimas. Orientacija į žmones ir pripažinimas, kad derybos įmonės viduje yra taip pat svarbios, kaip ir derybos su išoriniais partneriais. Ilgalaikis mąstymas. Europietiškas vadybos modelis Lietuvoje.

Ar egzistuoja vadybos modelis, kurį galima būtų pavadinti europietišku? Vadybos teoretikai ir praktikai visame pasaulyje nedvejodami atsako taip . Tai nereiškia, kad europos vadybininkai planuoja, organizuoja, valdo, kontroliuoja kitaip nei jų kolegos, konkurentai jav ar japonijoje. Šia. Europos valstybių socialinė - kultūrinė raida. Pastebėta, kad visais laikais, nepriklausomai nuo ekonominio ar politinio bendradarbiavimo glaudumo, didžiosios dvasinio ir kultūrinio gyvenimo permainos europoje neapsiribodavo viena valstybe. Tai išugdė daugybę bendrų visoms europos tautoms bruožų, sudarančių savotišką paveldą, prisidėjusį ir prie eu- įmonėje nėra vado ar didvyrio , visi yra lygūs; valdymo pagrindas yra humanizmas ir universalizmas.

- pirmenybė teikiama bendradarbiavimui, santykiams su interesų grupėmis sureguliuoti, o ne konkuravimui.

Tiesiog instinktyvus šių prielaidų suvokimas suteikia europos vadybininkams lankstumo tarptautinėje veikloje, leidžia gana lengvai adaptuotis ir nejausti tam tikro nepatogumo veikiant kitoje šalyje.

Ekonominė integracija, suvokiama kaip pavienių valstybių ekonomikų susiliejimas į vieną visumą, labai aktyviai formuoja visą verslo aplinką, kurioje veikia europos įmonės.

Visų pirma, laisvo prekių, paslaugų, darbo jėgos ir kapitalo judėjimo principai daro bet kurią įmonę tarptautinę , Veikiančią ne nacionalinėje, bet bendroje europos sąjungos rinkoje, sudarytoje iš atskirų valstybių rinkų.

Antra, stiprėjanti konkurencija verčia vadovus didinti savo įmonių veiklos efektyvumą tokiomis priemonėmis, kokias sukuria es bendrosios rinkos funkcionavimo principai, ar netgi bendradarbiauti (kur įmanoma) su konkurentais įvairiuose europiniuose tinkluose, organizacijose ir projektuose.

Trečia, palaikydamos visos ekonominės grupuotės konkurencingumą pasaulinėse rinkose, europos įmonės privalo derinti savo veiklą prie bendrų es politikų - pramonės, žemės ūkio, prekybos. Ir ketvirta, įmonių veikla socialiai orientuotoje es rinkoje yra reglamentuojama daugybės įstatymų ir kitokių normatyvų, skirtų apsaugoti visuomenę nuo neigiamų įmonių veiklos padarinių - nesąžiningos konkurencijos, darbuotojų išnaudojimo, nekokybiškos ar net pavojingos vartotojams produkcijos, aplinkos taršos ir kt. Šie verslo aplinkos bruožai būdingi tik europai.

Reikia pažymėti, kad nepaisant laiko skirtumo tarp abiejų grupių priežasčių atsiradimo, jų bendrumas yra akivaizdus.

  • Microsoft Word 9 KB
  • 2010 m.
  • 5 puslapiai (1252 žodžiai)
  • Universitetas
  • Edita
  • Europietiškas vadybos modelis
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Europietiškas vadybos modelis. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/vadybos-modelis.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 14 d. 17:21
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo