Vadybos namų darbas (2)


Pabaikite sąvoką. Pagrindiniai misijos ir vizijos skirtumai. Įvardinkite mažiausiai 3 svarbiausius misijos formuluotės elementus. Vertinamoji misija. Klausimas Įvertinimas žodine išraiška. Viso suma. Pabaikite sąvokas. Kritinis veiksnys. Reitingas Svertinis įvertis Reitingas Svertinis įvertis Reitingas. Veiksnys galimybės , grėsmės Svoris.


Misija – tai organizacijos tikslai ir uždaviniai, kuriais vadovaudamasi organizacija egzistuoja. Misija turėtų paaiškinti, kokiu verslu jūs užsiimate arba planuojate užsiimti. Tai tarsi išeities taškas, pagrindinė funkcija, kurią šiuo metu organizacija atlieka.

Misija orientuojasi tik į dabartine organizacijos veiklos kryptimi, o vizija gali orientuotis ir keliomis organizacijos veiklos kryptimis.

Misija konstatuoja būsimus uždavinius, o vizija ragina juos įgyvendinti.

2. Išsaugoti ir stiprinti lyderio vaidmenį tarp kitų mokslo institucijų.

3. Sudaryti sąlygas studijuojantiems įgyti universalų išsilavinimą ir tapti veikliais bei atsakingais specialistais.

4. Puoselėti minties laisvę ir nuomonių įvairovę, atvirumą pasaulio idėjoms ir inovacijoms, tarpusavio pagarbą ir pasitikėjimą.

Teigiami aspektai: formuluotė yra lengvais skaitoma, joje atsispindi organizacijos sritis bei jos tikslas, atsižvelgiama į klientų norus. Aiškiai apsakoma veiklos sritis ir apibūdinamos jos vertybės.

Siūlymai: reikėtų šiek tiek daugiau dėmesio skirti darbuotojų apibūdinimui. Kadangi apie paslaugų kokybę kalbama, reikėtu paminėti ir jų kainą.

Konkurencija – tai apibrėžiama kaip varžybos arba rungtynės, dažnai vykstančios tarp daugiau ar mažiau lygiaverčių varžovų. Tai panašia veikla užsiimančių grupių varžymasis dėl klientų, išteklių ir kt.

Konkurencinė aplinka – tai aplinka, kurioje konkuruoja panašia veikla užsiimančios organizacijos. Tai aplinka, kurioje varžosi įmonės dėl palankesnių sąlygų savo veiklai plėtoti.

Strateginis įmonės, bei išteklių išdėstymas (išteklių bei gamyklos atstumas, logistikos centrai, greitas prekių pristatymas, kuo mažesnės transportavimo išlaidos).

Tai yra nedidelė krautuvėlė, kuri siūlo neeilines prekes iš Viduržemio jūros regiono. Šie asmenys vadovauja tik dviem parduotuvėlėm: vienai Užupyje, kitai Dominikonų gatvėje. Parduodamos prekės nėra brangios, nes jų antkainiai nedideli.

Maxima – tai parduotuvių tinklas, kuris paplitęs Baltijos šalyse, taip pat ir Lenkijoje, Bulgarijoje, siūlantis maisto produktus, bei kitus dažnai buityje naudojamus gaminius ir produktus. Šis parduotuvių tinklas prekes iš gamintojų perka dideliais kiekiais, turi logistikos centrus, bei kulinarijos cechus. Taip pat jis naudojasi reklama, įvairiomis akcijomis, kurios pritraukia klientus.

Tanagra – tai automobilių atsarginių dalių tiekimo tinklas, kuris taip pat specializuojasi ties automobilių servizu, aptarnavimu bei dalių sandėliavimu. Įmonė dirba su populiariais užsienio tiekėjais, tokiais kaip: Shell, Man, Febi, Bosch bei daugybe kitų. Taip pat turi padalinių Rusijoje, Baltarusijoje, Latvijoje ir Lenkijoje.

  • Microsoft Word 62 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1961 žodžiai)
  • Universitetas
  • Donce00
  • Vadybos namų darbas (2)
    10 - 10 balsai (-ų)
Vadybos namų darbas (2). (2015 m. Lapkričio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/vadybos-namu-darbas-2.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 23:26
×