Vadybos namų darbas Nr. 1


Turinys. Valdymo objektas. Valdymo grupės formavimas. Valdymo filosofija, misija, vizija. Aplinkos analizė – makro aplinkos analizė ir aplinkos stabilumo nustatymas. Mikro aplinkos analizė ir konkurencinio pranašumo nustatymas. Įmonės potencialo ir finansinio pajėgumo įvertinimas. Įmonės finansinis pajėgumas. Marketingo strategijų alternatyvos ir jų atranka. Produkto pateikimo vartotojui sprendimai. Produkto kainos ir pardavimų masto numatymas. Produkto rėmimo sprendimai.

Apie 34,7 milijono suaugusių bei 1,4 milijono vaikų xxi amžių sutiko, būdami živ nešiotojai. Globaliai aids tapo bendra medicinos, medicinos ekonomikos ir socialinio gyvenimo pasikeitimų apraiška. 2001m. Unaids duomenimis, pasaulyje. milijonai žmonių yra užsikrėtę živ/aids, nuo aids epidemijos pradžios pasaulyje jau mirė 11,7 milijonų žmonių. Epidemijos įtaką iliustruoja tai, kad kai kurių pietų afrikos šalių vidutinė gyvenimo trukmė, per paskutinius penkiasdešimt metų nuolat ilgėjusi, sumažėjo dvidešimčia metų dėl didelio žmonių, mirštančių nuo aids, skaičiaus. Daugiau nei pusė užsikrėtusių yra jaunesni nei 25 metų. Apie 95 proc. Visų užsikrėtusiųjų gyvena silpnai išsivysčiusiose šalyse. Apie 47% visų infekuotų yra moterys. Moterys živ paliečiamos ankstesniame nei vyrai amžiuje. Apie 95% visų živ/aids užsikrėtimo atvejų, infekcija buvo perduota seksualinių santykių metu. 2001m. Pasaulyje živ užsikrėtusios moterys pagimdė apie 500000 infekuotų kūdikių.

Aids (asquired immune deficiency syndrome) reiškia įgyto imunodeficito sindromą. Žmogus turi kažką padaryti, kad ja susirgtų (ji nėra paveldima, tačiau motina gali perduoti ją savo vaikui gemalo vystymosi, gimdymo ar maitinimo krūtimi metu ). Ji paveikia imuninę sistemą, kuri saugo organizmą nuo infekcijų ir kitų ligų. Ji tiek susilpnina tą sistemą, kad organizmas nebegali apsiginti nuo daugybės ligų, kurios vadinamos oportunistinėmis infekcijomis.

Aids – tai sindromas – ligų bei infekcijų kompleksas. Nuo tų ligų dažniausiai ir miršta žmonės, sergantys aids. Aids sukelia virusas, vadinamas živ. Prieš jį kovoja ląstelės žinomos kaip t4, arba ghelperiai . Tai baltieji kraujo kūneliai, sudarantys vieną iš pirmųjų organizmo gynybos linijų prieš įsibrovėlius, galinčius jam pakenkti. Būti užsikrėtusiam živ nėra tas pats, kas sirgti aids. Žmogus gali būti užsikrėtęs virusu 10 – 12 metų, kol išsivysto ši liga. Tačiau, būdamas užsikrėtęs, žmogus gali perduoti virusą kitiems – pats dar nesirgdamas. Živ gali būti perduodamas per kontaktą su užsikrėtusio žmogaus krauju, per kontaktą su tam tikrais skysčiais, kuriuos išskiria žmogaus lyties organai, per placentą vaisiui, per motinos kraują gimdymo metu, maitinant krūtimi. Bet koks kontaktas su živ nešiotojo krauju kelia grėsmę užsikrėsti šiuo virusu. Tai gali atsitikti bendrai naudojantis adatomis ar kitais panašiais daiktais, per kontaktą su mėnesinių krauju ar sužeisto žmogaus krauju. Vis dar egzistuoja pavojus užsikrėsti živ perpilant kraują (tam kuriam kraujas pilamas).

  • Microsoft Word 156 KB
  • 2010 m.
  • 14 puslapių (3519 žodžiai)
  • Universitetas
  • Felicija
  • Vadybos namų darbas Nr. 1
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Vadybos namų darbas Nr. 1. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/vadybos-namu-darbas1.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 15:32
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo