Vadybos objektai


Vadybos objektas. Sisteminis požiūris į vadybą. Vadybos kurso objektas. Kokybes vadybos objektai. Imone vadybos objektas. Gamybiniu imoniu kastu objektai. Vadybos objektas tai. Pradiniai kastai.

Vadybos objektai. Gamybos procesas. Kaštų klasifikavimas. Kaštų apskaita. Gamybos kaštų apskaita lietuvoje. Literatūra. Suderintų įvairių tipų operacijų visuma sudaro gamybos procesą. Kad būtų mažiausi gamybos kaštai ir didelis efektyvumas būtina visas operacijas koordinuoti , derinant sutampančias ir maksimaliai trumpinant jų trukmę. Vadybos požiūriu gamybos reiškinį galima apibūdinti kaip atvirą sistemą , susidedančią iš trijų posistemių: perdirbamojo , aptarnavimo, planavimo ir kontrolės. Perdirbamajame posistemyje atliekami gamybos darbai susije su einamųjų elementų pavertimu galutiniu rezultatu. Aptarnavimo posistemis užtikrina perdirbamojo posistemio veiklos sėkmę. Planavimo ir kontrolės posistemyje, remiantis išorine ir vidine informacija koordinuojamas gamybinių ir aptarnaujančių padalinių veikla. Darbo procesas darbo procesas - svarbiausioji gamybos proceso dalis. Jis apjungia darbą , darbo objektus ir darbo priemones. Svarbiausias darbo proceso elementas yra darbas - tai tikslinga žmonių veikla , keičiant objektus ir pritaikant juos prie visuomenės poreikių.

Visų organizacijų tikslas - teikti naudą aplinkai. Priklausomai nuo veiklos pobūdžio, organizacija kuria realias vertybes. Gamybinė įmonė kuria materialines vertybes naudodama finansinius ir ekonominius išteklius. Gamybos reiškinys - svarbiausioji gamybinėje įmonėje vykstančio ekonominio pr

Perdirbamajame posistemyje atliekami gamybos darbai susije su einamųjų elementų pavertimu planavimo ir kontrolės posistemyje, remiantis išorine ir vi darbo procesas - svarbiausioji gamybos proceso dalis.

Svarbiausias darbo proceso elementas yra darbas - tai tikslinga žmonių veikla , keičiant objektus ir pritai darbo priemonės yra tie daiktai ar jų komplektai , kuriais žmonės keičia darbo objektus ar sudaro tam sąlygas.

Darbo objektas, darbo jėgos apdorotas darbo įrankiais ir paverstas vartojamąja verte, yra darbo produktas.

Priklausomai nuo aptarnavimo procesų poveikio pagrindiniam procesui specifikos, įmonės gamybinėje struktūroje išskiriami šie aptarnavimo procesų grupei priklausantys padaliniai pradiniai kaštai apima įmonės veikloje atsiradusius kaštus, kurie nepasikartoja nuo veiklos pradžios. Tai pastatų, įrenginių , jų pristatymo , projektavimo , gamybos.

Gamybos ir eksploatavimo kaštai. Juos apima gamybos ir eksplotavimo personalo, darbo kaštai, kurio ir jėgos , mokesčiai.

Gyvenimo ciklo kaštai. Gyvenimo ciklas turi dvi dideles fazes: įsigijimą ir eksploatavimą. Gyvenimo ciklo kaštai apima visas išlaidas: tiek grįžtančias , tiek negrįžtančias. Pagrindinis tikslas yra minimizuoti visus gyvenimo cikle susidarančius kaštus.

Kintami ir pastovūs kaštai. Kintami paprastai apibrėžiami kaip išlaidos, pastovūs kaštai. Juos sudaro nusidėvėjimo, eksploatavimo, mokesčiai, draudimas, palūkanos. Jie gali būti suskirstyti į tris grup prieaugio/padidėjimo ir ribiniai kaštai. Tai bendrųjų kaštų padidėjimas , padidinus gamybos apimtį bendrieji ir vidutiniai kaštai, kuriuos įmonė padaro pagamindama tam tikrą kiekį produkcijos arba realizuodama tam tikras paslaugas.

Tiesioginiai ir netiesioginiai kaštai. Tiesioginius sudaro išlaidos nuo kurių priklauso produkcijos kiekis. Netiesioginiai nuo kurių produkcijos kiekis nepriklauso.

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2010 m.
  • 5 puslapiai (905 žodžiai)
  • Universitetas
  • Nojus
  • Vadybos objektai
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Vadybos objektai. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/vadybos-objektai.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 18:11
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo