Vadybos pagrindai konspektas


Vadybos pagrindai referatas. Vadybos pagrindu konspektas. Organizaciju vadyba testai. Organizacijų vadybos pagrindai. Penktas principas - sisteminis požiūris i vadyba kursinis. Referatai vadybos pagrindai. Vadybos pagrindu konspektai. Vadybos pagrindai sprendimai. Vadybos pagrindai testas. Racionalumo principas.

Sisteminis požiūris ir jo taikymas vadyboje. Esminiai sistemų klasifikavimo požymiai. Pagrindinės sistemų savybės. Posistemės suvokiamos. Pagrindiniai sisteminiai objektai. Organizacijos misija ir vizija organizacijos tikslų visuma. Vadybos sprendimai. Požiūriai į sprendimų rengimą ir priėmimą. Sprendimų rengimo ir priėmimo procesas. Vadybos sprendimų rengimo ir priėmimo metodai. Delfų metodas. Valdymo funkcijos. Samprata ir turinys. Darbo vertinimas. Ekonominiai valdymo metodai. Motyvavimas pačiu darbu, ilgalaikiais tikslais ir korporacine kultūra.

Valdymo (vadybos) sprendimas yra informacija apie būtinus atlikti veiksmus. Vadybos sprendimams gaviniai yra informacija apie įmonės ir jos aplinkos situaciją, o darbo priemonės yra žinios apie įmonės veiklą lemiančius veiksnius, veiksnių sąveikos priežastinius ryšius ir dėsningumus.

Visi valdymo sprendimai gali būti suskirstomi į programuotus ir neprogramuotus. Programuotas sprendimas priimamas tam tikru nuoseklumu realizuojant jau žinomus veiksmus, tokio sprendimo atveju alternatyvų skaičius yra ribotas ir programuotas sprendimas aktualus kai valdymo situacijos kartojasi. Neprogramuoti sprendimai reikalingi esant naujoms situacijoms ir nežinomiems veiksniams, jiems rengti ir priimti kiekvienu atveju kuriamos naujos procedūros ir taisyklės ir šio sprendimo atveju alternatyvų skaičius yra didesnis. Literatūroje išskiriami analitiniai ir intuityvūs sprendimai.

Sprendimų rengimo ir priėmimo principai: principai išreiškiantys sprendimų rengimo ir priėmimo turinį:

šiais principais siekiama organizaciją artinti prie užsibrėžto tikslo, vadinasi sprendimų rengimo ir priėmimo turinys turi būti orientuotas į aktualių organizacijai veiklos problemų sprendimą), principai išreiškiantys sprendimų rengimo ir priėmimo procesą:

vienas iš pagrindinių principų yra sprendimų pagrįstumo principas. Sprendimų pagrįstumas, tai sprendimų kaip panaudoti organizacijos turimus išteklius pateisinimas atsižvelgiant į sprendimų duodamus rezultatus. Taip pat priklauso efektyvumo ir racionalumo principai. Efektyvumo principas siejamas su numatomais sprendimų įgyvendinimo rezultatais. Racionalumo principas siejamas su sprendimo rengimo ir priėmimo procesu kurio, tam tikrose fazėse, kai kurie sprendimo elementai yra atmetami, kiti - modifikuojami ir pan.

  • Vadyba Konspektas
  • Microsoft Word 27 KB
  • 2012 m.
  • 11 puslapių (3549 žodžiai)
  • Paulius
  • Vadybos pagrindai konspektas
    10 - 1 balsai (-ų)
Vadybos pagrindai konspektas. (2012 m. Liepos 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/vadybos-pagrindai-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 14:16
×