Vadybos pagrindai referatas (2)


Vadybos referatas. Kontrolės rūšys ir taikymo sritys. Darbo užmokesčio sistemos. Rėmimo strategijos ir reklamos funkcijos. Marketingo komplekso samprata. Išvados. Informacinių šaltinių sąrašas.


Organizacijos funkcinio valdymo struktūros tipai:

3.Aukščiausio lygio vadovas vadovauja funkciniams vadovams, atliekantiems pareigas pagal savo kompetenciją;

Laikinė darbo apmokėjimo sistema pasireiškia tuo, kad nustatant darbo užmokestį, darbuotojams mokama už dirbtą laiką, darbininkams – pagal tarifinius atlygius, o specialistams ir tarnautojams – pagal nustatytus darbo atlyginimus. Vadinasi, taikant laikinę darbo apmokėjimo sistemą, darbuotojų atlyginimas tiesiogiai nesiejamas su pagamintos produkcijos ir suteiktų paslaugų kiekiu. Taikant tokią darbo apmokėjimo sistemą, darbas apmokamas pagal laikinus tarifinius atlygius už faktiškai dirbtą laiką. Laikinė darbo apmokėjimo sistema gali būti organizuota tokiais būdais: mokant už valandas, už dienas, už savaitę arba už mėnesį. Taikant mėnesinę laikinę darbo apmokėjimo sistemą, mėnesinė alga nesikeičia nuo to, kiek dienų turi mėnuo. Paprastai išskiriamos 4 laikinio darbo užmokesčio formos atmainos 1. Paprastasis laikinis darbo užmokestis; 2. Laikinis darbo užmokestis su privaloma įvykdyti normuota užduotimi; 3. Laikinio darbo užmokesčio asmeniniai priedai; 4. Kelių valandinių atlygių sistema;

Rėmimas tai marketingo komplekso elementas. Jo užduotis perduoti potencialiems pirkėjams informaciją apie prekes ir paslaugas, bei paskatinti jas įsigyti. Tai ypač svarbu intensyvios konkurencijos sąlygoms. Gali būti, kad potencialūs pirkėjai nežino apie prekę, nežino prekės privalumų, neskatina pirkti, tai yra tarp pirkėjų ir pardavėjų nėra reikiamo ryšio. Pagrindiniai rėmimo uždaviniai yra susiję komunikavimu, kurio tikslas sukelti pirkėjo tam tikrą reakciją. Komunikacinis procesas valdomas keturiomis rėmimo veiksmų rūšimis: reklama. Pardavimo skatinimu, populiarinimu, asmeniniu pardavimu.

Rėmimo strategijos yra dvi: stūmimo ir traukimo. Stūmimo – tai tokia rėmimo strategija, kai kiekvienas paskirstymo kanalo dalyvis rėmimo veiksmus nukreipia į artimiausią paskirstymo kanalo grandį. Artimiausioje paskirstymo grandyje prekybininkų yra mažiau, todėl rėmimo veiksmai yra mažesnio masto ir pigesni. Tačiau ji orientuota tik artimiausiam prekybininkui, o toliau iniciatyva pereina prekes įsigijusiems tarpininkams. Paskui tai priklauso nuo jų, kaip greitai jie prastums prekes mažmenininkams, o šie galutiniam vartotojui. Gerai jei visi turės lėšų tam darbui. Priešingu atveju prekės gali įstrigti ilgam. Net nedidelė nuolaida gali būti pakankamas stūmimo veiksmas.

Reklama taip pat atlieka šias funkcijas: 1. Informavimas, kai pristatomos prekės, prekių vardai, informacija apie įmones; 2. Skatinimas, kai atvira bei užmaskuota forma – „skubėti į parduotuves“, :pirkti“, „teirautis“ arba demonstruojami emociškai patrauklūs vaizdai, dėmesį patraukiantys garsai ir siužetai; 3. Priminimas, kai primenami firmų vardai ir prekių pavadinimai, jų savybės, pardavimo vietos; 4. Advokatavimas, kai atsakoma į konkurentų kaltinimus paneigiant neteisingas nuomones. Reklamuoti galima prekes, idėjas, įmones.

Darbo užmokesčio sistemos – tai darbo užmokesčio skaičiavimo būdai pagal darbo sąnaudas ir rezultatus. Pagrindinės darbo užmokesčio sistemos yra vienetinė bei laikinė. Vienetinės darbo užmokesčio sistemos esmė ta, kad darbas apmokamas pagal vienetinius įkainius už atliktas paslaugas ar pagamintą produkciją, o laikinės darbo užmokesčio sistemos pagrindinis bruožas tas, kad darbas yra apmokamas ne už pagamintos produkcijos ar paslaugų kiekį, bet už faktiškai dirbtą laiką (pagal patvirtintus tarifinius atlygius).

Ekonomikos terminai ir sąvokos. Vilniaus Pedagoginis Universitetas,Vilnius,1999.

Kontrolės funkcijos esmė ir taikymas organizacijoje, 2013 Prieiga per internetą:

Kontrolės ir optimizavimo procedūra, 2013 Prieiga per internetą:

 • Vadyba Referatai
 • 2015 m.
 • Lietuvių
 • Gintarė
 • 15 puslapių (3296 žodžiai)
 • Kolegija
 • Vadybos referatai
 • Microsoft Word 51 KB
 • Vadybos pagrindai referatas (2)
  10 - 6 balsai (-ų)
Vadybos pagrindai referatas (2). (2015 m. Gegužės 19 d.). http://www.mokslobaze.lt/vadybos-pagrindai-referatas-2.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 13:54