Vadybos pagrindai Vadybos etika


Įvadas. Vadybos etika. Svarbiausi vadybos etikos klausimai. Etiško elgesio modelis. Etikos kodeksai. Etikos kodeksų tikslai ir rūšys. Etikos kodeksų nauda. Išvados. Literatūros sąrašas.

Tai dešimt bendrųjų tiesų, kurias vadovas privalo taikyti, kurdamas savo organizacijos strategiją, kultūrą ir skatindamas aplinkinius į daiktus ir reiškinius žiūrėti jo akimis.

Neverbalinis bendravimas. Bendraudami su žmonėmis stenkitės suvokti tai, kas išsakyta žodžiais.

Pirmas pasveikins pašnekovą, nesvarbu, kokia pastarojo padėtis visuomenėje (ar jis pavaldinys, ar verslo partneris)

Gamybinėje aplinkoje kreipsis į pavaldinius „jūs“.

Nustatys aiškią darbo tvarką, drauge pašalins tikimybę priimti nešališkus sprendimus.

Mokės atsargiai vartoti „aš“.

Visa tai, verslininkui turi didelės reikšmės, kad šis galėtų sėkmingai plėtoti verslą, aiškinama Z.Gineitienė, D.Korsokaitė, M.Kučinskienė, J.Tamuliavičius knygoje „Verslas“.

Etikos standartų laikymasis šiuolaikinėje visuomenėje priklauso nuo jos bendrosios kultūros. Kultūra mes vadiname mąstymo, jautrumo ir reagavimo tam tikroje grupėje, organizacijoje, profesijoje ar visuomenės grupėje, tautoje ar tautų bendrijoje būdą.

Dorovės sąvoka apibrėžiama ir knygoje „Verslo etika“ (Dalia Vyšniauskienė, Virginijus Kundrotas) tačiau platesne prasme. Dorove – tai moralė, tapusi visuomenine norma.

Dorovinės srities centras – sąmoninga ir tikslingai veikianti asmenybė (vadovo idealas). Gyvenimo patirtis rodo, kad vadovas gali būti: kilnus ir niekšiškas, dosnus ir gobšus, atlaidus ir kerštingas, malonus ir žiaurus, paslaugus ir savimeilis, įžeidus ar taurus, teisingas ar apgaulingas, širdingas ar kietaširdis, vaišingas ar šykštus ir t.t.

Pateiktame sąraše moralinis gėris sudaro porą su moraliniu blogiu. Taip atsitiko todėl, kad moralinis blogis tikrai egzistuoja, bet jis nėra tiktai gėrio trūkumas. Taip pat negalima blogio laikyti gėrio nebuvimu ar gėrio stoka. Moralinis blogis yra realybė, kuri savo buvimo nepateisina, nes blogis nėra vertas būti. Tam tikra prasme moralinis blogis yra neigiantis, atmetantis ir žlugdantis žmogaus valios padarinys. Tai yra reikšmingų ir tikrai ypatingų vertybių žeminimas, teršimas, niekinimas, atmetimas, ir brutalus naikinimas.

Kaip atsijoti moralinį gėrį nuo moralinio blogio? Tai klausimas, į kurį vienareikšmiškai atsakyti neįmanoma. Gyvenimo būdo, formos ar stiliaus pasirinkimas – vienas iš b9dų moralinio gėrio atrankai. Suprantama, kad turimas galvoje dorovingas gyvenimo būdas, kurį lemia laisvas ir sąmoningas moralinių pareigų priėmimas, laisvai prisiimant dorovinę kaltę ir atsakomybę. Kitaip sakant, dorovinis gyvenimo kelias remiasi įsipareigojimu ir ištikimybe moralinėms normoms, dorų ir nedorų veiksmų išgyvenimu.

Doro ar nedoro elgesio patyrimas beveik visada sukelia ir kursto atitinkamus jausmus, emocijas bei išgyvenimus, kuriuos paprastai lydi pritarimo ar nepritarimo sprendimai. Nedera į jausmas ir emocijas žvelgti neigiamai, nes tai reikštų vienos labai prasmingos asmens gyvenimo apraiškos, kuri ženklina autentišką žmogaus prigimtį, atmetimą ir neįvertinimą. Tačiau taip pat nedera ginti perdėto jautrumo ir jausmingumo, siekiančio kraštutinio sentimentalumo ribas, nes sentimentalumas nėra tinkamas dorovės palydovas.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 45 KB
  • 2015 m.
  • 15 puslapių (2908 žodžiai)
  • Universitetas
  • Viktorija
  • Vadybos pagrindai Vadybos etika
    10 - 3 balsai (-ų)
Vadybos pagrindai Vadybos etika. (2015 m. Kovo 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/vadybos-pagrindai-vadybos-etika.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 04:28
×