Vadybos pagrindų konspektas (2)


Organizacijos aplinka. Vadovavimo stiliai. Organizacinė struktūra. Sprendimų priėmimo etapai metodai. Kokybės formos. Kontrolės procesas. Iš viršaus žemyn. Iš apačios į viršų. Motyvacijos teorijos poreikių kūrėjas teigiama. Herzbergo dviejų veiksnių teorija. Dvi veiksnių grupes. Elgsenos procesinės. Materialinės Piniginės. Planų hierarchija. Visuotinės kokybės vadybos nuostatai.

ORGANIZACINĖ STRUKTŪRA tai organizacijos forma, kurioje ištekliai ir žmonės paskirstomi pagal norimus pasiekti tikslus. (REIKĖS NUBĖŽTI PAGAL PRAKTINĘ UŽD)

Konsensuso metodas yra efektyviausias sprendimų priėmimo metodas, bet užima daug laiko. Šis metodas yra pagrįstas bendru grupės narių susitarimu. Visi nariai įtraukiami į jo įgyvendinimą, norima panaudoti visų narių sugebėjimus.

Gamybos būklę ir eigą (būklės – TIKRINAMA kiekis, kokybė, vertė; eigos – per tam tikrą laiką sunaudotų išteklių kiekis)

Gamybos proceso stadijas (pradinė – darbuotojų kvalifikacija, žaliavos, technologijos, finansai, operacinė, priėmimo – jau priimti gaminiai)

Darbų atlikėjus (rezultatų, elgsenos – kaip laikosi darbo, poilsio rėžimo, santykiai)

Pagal naudojamas kontrolės priemones, metodus (matavimo – tikrinama su įvairiais prietaisais, regestracinė – fiksuojant įvykius, organoleptinė – remiasi jutimo organų reakcija, vizualinė, kontrolinio pavyzdžio)

Pagal kontroliuojamų rodiklių palyginimą (tiesioginė – tikrinamos visos operacijos, netiesioginė – vertinama tam tikros operacijos)

Pagal kontrolės vykdytojus (savikontrolė – pasitikrina pats darbuotojas, tiesioginio vadovo, žinybinė/valstybės priežiūra, vartotojų nuomonė – atsiliepimai)

Kompleksinė profilaktinės (problemų numatymas ir išankstinis pasirengimas jų išvengti), lyginamosios (stebi veiklą, sprendžia kylančias problemas, kol dar nepaveiktas galutinis produktas) ir grįžtamosios (info apie užbaigtą veiklą rinkimas, veiksmų, kaip tobulinti parengimas) kontrolės sistema

Vertikali: nagrinėjama tuomet, kai norima ištirti ryšį tarp vadovų ir pavaldinių.

iš viršaus žemyn (perduodami nurodymai, įsakymai, nutarimai, reikalavimai, teikiami patarimai, konsultacijos ir kt.)

iš apačios į viršų (atsiskaitoma už atliktus darbus, teikiami pasiūlymai, prašoma informacijos, patarimų ir pan).

RAŠYINĖ KOMUNIKACIJA tai rašytinės informacijos perdavimas raštu: pranešimai, dokumentai, sklebimai ir kt. Rašytinė informacija – tai ilgalaikis dokumentas. Dirbti su ja sudėtingiau, nes rašant reikia apmąstyti kiekvieną žodį, reikalauja daugiau laiko.

Skelbimų lenta (skelbiama įvairi informacija:protokolai, įsakymai, potvarkiai, instrukcijos, darbo grafikai, skelbimai ir pan.).

Periodiniai organizacijos leidiniai – tai naujienų laikraštis, žurnalas, naujienų lapeliai, lankstinukai ir kt.

  • Microsoft Word 528 KB
  • 2016 m.
  • 6 puslapiai (1730 žodžiai)
  • Universitetas
  • Indrė
  • Vadybos pagrindų konspektas (2)
    10 - 3 balsai (-ų)
Vadybos pagrindų konspektas (2). (2014 m. Rugsėjo 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/vadybos-pagrindu-konspektas-2.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 11:45
×