Vadybos pagrindų konspektas (3)


Organizacijos aplinkos esmė. Netiesioginio poveikio veiksniai. Ekonominiai veiksniai. Socialiniai veiksnia. Politiniai veiksnia. Technologiniai veiksniai. Šaltiniai.


Išorės veiksniai- kintančios aplinkos poveikis organizacijai, kuris gali būti tiek teigiamas, tiek neigiamas, dažnai lemiantis visos organizacijos veiklą, pagrindinius sprendimus tiesiogiai ir netiesiogiai.

Pagrindiniai dominuojantys išorės veiksniai tai yra:

Išorinė aplinka, kartu su organizacijos ištekliais, daro įtaką visos organizacijos veiklos galimybėms bei kelia grėsmę. Netgi tuo atveju kai organizacija yra proaktyvi, tai yra linkusi pati ryškiai veikti išorinės aplinkos pobūdį, ją formuoti, tai negali būti daroma atsietai nuo jau esamų aplinkybių. Pasak Ešbio (anglų biologas ir kibernetikas) teoremą, norint, kad organizacija išsilaikytų nuolatos besikeičiančioje aplinkoje, jos priimamų sprendimų sudėtingumas ir kaita turi būti adekvatūs išorinės aplinkos sudėtingumui ir dinamikai. Vadinasi, organizacija turi būti saikingai dinamiška bei novatoriška, nes per daug didelis naujovių siekimas gali sukelti kitokių problemų, ypač jei aplinka tam dar nėra pasirengusi.

Visos organizacijos, tiek biznio, tiek ir nesiekiančios pelno, išgyvena esminių permainų laikotarpį. Radikaliai kinta jų aplinka, susiduriama su iki tol nepažystamais reiškiniais. Prognozuoti šios kaitos greitį ar jos supaprastėjimą būtų gana neatsargu. Nesuvokus giluminių šių pasikeitimo priežasčių ir galimo poveikio, praktiškai sunku kalbėti apie bent kiek labiau pagrįstos strategijos, išskyrus antreprenerinę (tai paprastos struktūros, nedidelė organizacija, kurios lyderiai sprendžia visus esminius jos veiklos klausimus) ir tai tik iš dalies, sukūrimo galimybes.

Esminiai ekonominės aplinkos veiksniai tokie kaip: užimtumo lygis, infliacija, ekonominis augimas, nors ir netiesiogiai, tačiau daro didelę įtaka įmonių veiklai.

Ekonomikos specialistai išskiria tokius ekonominės aplinkos elementus:

Darbo užmokesčio lygiai įmonei aktualiose veiklos srityse, šalyje priimtos darbo apmokėjimo formos;

Oro linijų bendrovė „Emirates“ įrodo jog ne tik ekonominiai veiksniai turi įtakos įmonės veiklai bet ir atvirkščiai.

  • Vadyba Konspektas
  • Microsoft Word 68 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1662 žodžiai)
  • Monika
  • Vadybos pagrindų konspektas (3)
    10 - 3 balsai (-ų)
Vadybos pagrindų konspektas (3). (2016 m. Balandžio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/vadybos-pagrindu-konspektas-3.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 20:31
×