Vadybos pagrindų rašto darbas


Organizacijos apibūdinimas. Principai, sudarantys aprašomos organizacijos valdymo filosofiją. Organizacijos aplinka. Planavimas. Organizavimas. Vadovavimas ir motyvavimas. Informacija ir komunikacija organizacijoje. Vadybos sprendimai. Rašto darbo rengimo refleksija. Naudota Literatūra.


AIESEC - tarptautinė, ne politinė, nepelno siekianti jaunimo (studentų ir neseniai baigusių studijas) valdoma organizacija. Pagrindinė organizacijos veikla – tarptautinių stažuočių organizavimas. Studentai ir jaunimas, ne vyresnis, kaip 30 metų ir ne vėliau kaip 2 metai po studijų, gali pasinaudoti viena iš dviejų AIESEC stažuočių programų: GIP (Global Internship Programme) Tarptautinės profesinės stažuotės – darbas užsienio įmonėse (pagalba įsisavinant naujus produktus, technologijas, užsienio rinkas ar kita veikla, tenkinanti konkrečios įmonės poreikius); GCDP (Global Community Development) Savanoriškos stažuotės – darbas savanoriškuose projektuose lyderystės tarptautiškumo, dėmesingumo socialinėms problemoms skatinimo bei kitomis pasaulio visuomenei aktualiomis temomis.

AIESEC pavadinimas kilo iš prancūziško pavadinimo santrumpos „Association internationale des étudiants en sciences économiques et commerciales” („Tarptautinė Ekonomikos ir Komercijos mokslų studentų asociacija“) - Organizacijos AIESEC idėja gimė 1930 metais studentams pradėjus ieškoti stažuočių galimybių kitose Europos šalyse, II Pasaulinis karas sustabdė mainus didžiojoje europos dalyje išskyrus Skandinaviją tačiau po karo, iškilus itin dideliam poreikiui skatinti ryšius ir bendradarbiavimą tarp šalių, idėja atgimė. 1948 laikomi ofialia organizacijos įkūrimo data. Organizacijai augant ir kintant ilgoji pavadinimo versija nebenaudojama, nes nebeatspindi organizacijos sandaros – dabartinės AIESEC nariai gali būti bet kurios studijų krypties studentai, norintys ugdyti savo praktinius lyderystės, vadybos, marketingo ir kitus įgudžius. 2012 metų rugpjūčio mėnesio duomenimis, organizacija turi apie 86000 narių ir veikia 113 šalių, 2400 universitetų ir vis dar plečiasi. AIESEC International būstinė yra įsikūrusi Roterdame (Olandija). Oficiali organizacijos kalba – Anglų. AIESEC Šiaulių skyrius įsikūręs Architektų g 1, 105 kabinete – Šiaulių Universiteto Socialinių Mokslų Fakultete.

Lyderystės skatinimas - organizacija rodo pavyzdį ir įkvėpia lyderystei per savo veiklą. Ji prisiima visą atsakomybę už savo narių lyderystės potencialo plėtojimą.

Vientisumo demonstravimas - nuoseklūs ir skaidrūs organizacijos sprendimai ir veiksmai. Ji vykdo savo įsipareigojimus ir stengiasi save pateikti padėtyje kuri atitinka jos idealus.

  • Microsoft Word 453 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1790 žodžiai)
  • Universitetas
  • Nerijus
  • Vadybos pagrindų rašto darbas
    10 - 9 balsai (-ų)
Vadybos pagrindų rašto darbas. (2016 m. Birželio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/vadybos-pagrindu-rasto-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 23:19
×