Vadybos principai


Valdymo principai ir reiksme organizacijos. Valdymo principai ir reiksme organizacijos veikloje. Vadovavimo principai kursinis. Kas yra vadybos principai. Organizavimas vadybos prasme. Vadybos ir valdymo.

Įvadas. Vadybos mokslo raida. Valdymo turinys ir esmė. Organizacijos samprata. Valdymo funkcijos. Planavimas. Organizavimas. Vadovavimas. Kontrolė. Valdymo organizavimas. Organizacinės valdymo struktūros samprata ir reikšmė. Organizacinės valdymo struktūrų tipai bei jų parinkimas. Išvados. Literatūra. Priedai.

Šiandien plačiai vystantis verslui atsirandanti vis didesnė įmonių įvairovė bei gausa sąlygoja didėjančią tarpusavio konkurenciją. Tai skatina ieškoti naujų, tobulesnių įmonės valdymo būdų. Vadybos principų taikymas tampa tiesiog būtinybe, nes būtent jie yra vienas iš veiksnių, garantuojančių įmonės veiklos sėkmę. Iškyla problema : kaip pasirinkti ir įgyvendinti konkrečius vadybos principus, kad įmonės valdymas būtų efektyviausias, būtų pasiekti užsibrėžti tikslai. Norint suprasti šios problemos sprendimą reikia analizuoti vadybos teoriją ir vėliau mėginti sėkmingai pritaikyti ją įmonės veikloje.

šio kursinio darbo objektas yra vadybos principai. Analizuojamas jų turinys, reikšmė organizacijom. Išnagrinėti sudedamąsias valdymo proceso funkcijas: planavimą, organizavimą, vadovavimą bei kontrolę; atskleisti jų sąvoką, bruožus, tarpusavio sąveiką bei reikšmę įmonės veiklai.

Išanalizuoti organizacinių valdymo struktūrų tipus, jų pasirinkimo galimybes bei įtaką įmonės veiklai.

Kadangi šiuolaikinėje rinkoje itin didelę įtaką įmonės sėkmei turi organizavimo procesas bei jo metu suformuojama organizacinė valdymo struktūra, rašant darbą minėtam klausimui yra skiriamas didelis dėmesys. Atskirame šio kursinio darbo skyriuje nagrinėjama organizacinės valdymo struktūros samprata, alternatyvių valdymo struktūrų tipai bei privalumai ir trūkumai, įtakojantys konkrečių struktūrų parinkimą. Kartu suformuluojama ir pagrindinė bei labai visais laikais aktuali problema – kylantis klausimas- kokią gi organizacinę struktūrą reikia pasirinkti. Yra bandoma ieškoti atsakymo į rūpimą klausimą ir tinkamo problemos sprendimo. Taip pat yra nagrinėjamos aplinkybės, kurioms esant jos labiausiai tinka.

šio kursinio darbo tikslo siekiama šiais metodais : mokslinės literatūros analize, sinteze. Yra remiamasi įvairiais šaltiniais. Pavyzdžiui, pateikiama j. Stoner, a. Seiliaus, Palubinsko, a. Vasiliausko, r. Jucevičiaus,p. Jucevičienės ir kitų autorių nuomonė nagrinėjamais klausimais.

Tikiuosi, kad šis darbas padės atskleisti vadybos principų svarbą įmonėje bei šiandieniniame pasaulyje vadyba, kaip sudėtinga žmogaus veiklos sritis, užima ypatingą vietą. Vienais ar kitais pagrindais žmonėms susiburiant į įvairias grupes, vadovavimas jau seniai įgijo svarbią reikšmę, todėl vadybinė veikla laikui bėgant tapo profesionalia veikla.

  • Microsoft Word 45 KB
  • 2010 m.
  • 27 puslapiai (9412 žodžiai)
  • Universitetas
  • Darius
  • Vadybos principai
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Vadybos principai. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/vadybos-principai.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 19 d. 11:26
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo