Vadybos referatas įmonė Transekspedicija


Įvadas. Vadybos samprata ir esmė. Logistikos įmonė „Transekspedicija“. Globalizacija. Įstaigų vadyba. Vadovavimas valdžios formos. Vadybos sistemos tobulinimas. Kokybės vadybos sistema. Globalizacijos poveikis įmonių valdyme. Išvados. Naudota literatūra.


Įmonės pagrindinės teikiamos paslaugos: rinktinių, dalinių ir pilnų krovinių gabenimas automobiliais „nuo durų iki durų”  vietiniais ir tarptautiniais maršrutais; didelio tūrio (iki 115 cbm) krovinių pervežimai; multimodaliniai krovinių pervežimai;  pakabinamų rūbų pervežimai; krovinių, kuriems būtinas temperatūros režimas, pervežimai; pavojingų krovinių gabenimas; krovinių sandėliavimas, pakrovimas ir iškrovimas, dokumentų tvarkymas;  visos muitinės tarpininkų paslaugos;  kitos logistikos paslaugos; TIR serviso ir plovyklos paslaugos; krovininių automobilių parkavimo paslaugos.

Globalizacija kaip reiškiniu buvo itin susidomėta septintajame dešimtmetyje. Tuo metu buvo aktyviai pradėta vartoti ir globalizacijos sąvoka, kuria buvo apibūdinamas procesas, sistema, sąlygos, varomosios jėgos ir epocha (Steger 2008). „Yra nedaug terminų, kuriuos mes dažnai vartojame, bet jie faktiškai taip mažai konceptualizuoti, kaip globalizacijos terminas“ (Giddens 1996). „Viena iš priežas- čių, kodėl globalizacija yra laikoma ginčytina koncepcija, yra iki šiol nepasiektas tyrėjų sutarimas dėl to, kokie socialiniai procesai sudaro jos esmę“ (Steger 2008). Populiarioji globalizacijos retorika atspindi bendrą požiūrį, kad pasaulis dėl stipriai veikiančių ekonominių jėgų ir greitai besivystančių technologijų yra suspaudžiamas į vieną erdvę ir kad procesai, vykstantys viename žemyne, gali turėti įtakos kito žemyno žmonėms ar jų bendruomenėms. Filosofas H. M. McLuhan 1962 m. įvedė globalaus kaimo (angl. Global Village) sąvoką, kai pasaulis elektroninių technologijų tarsi suspaudžiamas iki kaimo, kuriame informacija pasklinda nedelsiant. R. Robertson (1992: 18) buvo pirmas, apibrėžęs globalizacijos sąvoką kaip „pasaulio suglaudinimo ir pasaulio, kaip vieneto / visumos sąmoningumo didėjimo“, o T. Levit 1983 m. išspausdino straipsnį pavadinimu „Rinkų globalizacija“. Pagal savo pasaulio suvokimą ir požiūrį į prielaidas (aksiomatiką), nusakančias tikrovės struktūrą, elemento ir visumos santykius, valdymo ir savaiminius procesus apskritai ir į globalizaciją konkrečiai globalizacijos teoretikai skyla į dvi metodologines stovyklas: metodologinio individualizmo ir metodologinio holizmo atstovus. Tiek individualistinio, tiek holistinio požiūrio atstovai pripažįsta globalizaciją kaip šių dienų reiškinį, vykstantį visose gyvenimo srityse, tačiau jų nuomonės kardinaliai išsiskiria vertinant globalizaciją konceptualiu lygmeniu, jos genezę, prielaidas ir varomąsias jėgas, socialines ir ekonomines pasekmes, įtaką valstybės galiai ir valdymui bei istorinę perspektyvą (Gylys 2008).

Siekiant maksimalaus rezultato labai svarbu žinoti tikslą ir sklandžiai jo siekti, žinoma reikia suprasti, kad yra neįmanoma išvengti problemų, todėl būtina pagalvoti ir apie jas. Logistikos įmonė „Vlantana“ šį savo tikslą nurodo savo misijoje: „Teikti efektyvias ir profesionalias logistikos paslaugas. Veiklą vykdyti atsakingai žvelgiant i aplinka, naudojant naujausias technologijas.“ ir misijoje: „Siekti, kad klientai mus pasirinktu iš karto, kai jiems prireiks patarimų, inovatyviu bei aukšciausios kokybės logistikos paslaugų“. Šios įmonės veikla yra susijusi su krovinių pervežimais. Siekiant, kad įmonė gyvuotų ir nebankrutuotų būtina viską apskaičiuoti ir kruopščiai suorganizuoti bei suderinti.

Puikiai suprantame, kad vienas žmogus negali nudirbti visų darbų, todėl įmonėje parinksime kompetetingus, savo darbą išmanančius žmones ir jiems paskirsime tam tikras užduotis, su kuriomis jie susitvarkytų. Tokiu būdu įvertinsime kiekvieno darbuotojo galimybes ir turėsime galimybę tikslingai paskirstyti darbo užmokestį, priklausomai nuo to, kiek darbuotojas prisidėjo prie tikslo siekimo ir, žinoma, ar jo pastangos buvo naudingos įmonei, to paties užsakymo, pristatyti žuvies krovinį iš Klaipėdos į Rygą, pasisekimui.

  • Microsoft Word 106 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (3329 žodžiai)
  • Universitetas
  • Igor
  • Vadybos referatas įmonė Transekspedicija
    10 - 4 balsai (-ų)
Vadybos referatas įmonė Transekspedicija. (2016 m. Gegužės 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/vadybos-referatas-imone-transekspedicija.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 02:18
×