Vadybos samprata ir verslo vadyba


Vadybos samprata. Situacijos įvertinimas. Alternatyvų aiškinimas. Visapusiškas alternatyvų įvertinimas. „. Apsisprendimas sprendimo priėmimas. Yra išskiriamos trys pagrindinės planavimo proceso fazės. „ Strateginiai planai nuo operatyvinių skiriasi trimis pagrindiniais aspektais. Organizacija „ organizavimas. Kuriant organizacinę valdymo schemą reikalingi keturi pagrindiniai žingsniai. Darbo pasidalijimas. Darbų perdavimas delegavimas. Struktūrinių grandžių formavimas. VADOVAVIMAS „ Koordinavimas vadovavimas. Koordinavimas gali būti atliekamas dviem pagrindiniais būdais. Kontrolė „ kontrolė. Metodiniu požiūriu kontrolės procesas skyla i keletą fazių. Valdymo proceso sudedamųjų dalių tarpusavio ryšiai.

Darbo tikslas – supažindinti su visais pagrindiniais veiksmais vykstančiais versle, jų cirkuliavimu ir tarpusavio ryšiu. Taip pat paaiškinti pagrindines sąvokas, susijusias su verslo vadyba: planavimu, organizavimu, vadovavimu (koordinavimu) ir kontrole bei pristatyti jų pagrindines funkcijas.

Bet koks planavimas prasideda nuo pasiruošimo. Pasiruošimą planavimui sudaro keturi etapai:

Situacijos įvertinimas – tai labai svarbus žingsnis, nors daugelis jį visai praleidžia, nes mano kad ir taip viskas aišku, tačiau reikia gerai žinoti padėtį, esamų nesklandumų priežastis (E. Bagdonas, E. Kazlauskaitė, ten pat, p.31).

Tikslo nustatymas ir koregavimas – tai kai yra užsibrėžtas tikslas, bet gauta informacija gali priversti keisti jį ir koreguoti.

Strategijos fazė – gerai parengta strategija garantuoja įmonės sėkmę ir kai greitai atsiperka sąnaudos jai parengti

(L. Juozaitienė, J. Staponkienė, ten pat, p.94).

(L. Juozaitienė, J. Staponkienė, ten pat p.96).

Kuriant organizacinę valdymo schemą reikalingi keturi pagrindiniai žingsniai:

(L. Juozaitienė, J. Staponkienė, ten pat, p.94-95).

Misevičius V. Vadybos pagrindai. Kauno technologijos universitetas. 2001 ISBN 9955-09-071-5

Neverauskas B., Stankevičius V. Ekonomikos ir vadybos studijų įvadas. Kauno technologijos universitetas. 2000

  • Ekonomika Esė
  • Microsoft Word 14 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1089 žodžiai)
  • Jovita
  • Vadybos samprata ir verslo vadyba
    10 - 10 balsai (-ų)
Vadybos samprata ir verslo vadyba. (2015 m. Liepos 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/vadybos-samprata-ir-verslo-vadyba.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 19:45
×