Vadybos sprendimai


Vadybos sprendimai. Konfliktai Problemų situacijų sprendimas. Papildoma informacija problemos sprendimo procesui. Problemos situacijos tyrimas. Validi informacija. Nustatomi svarbiausieji , prioritetiniai klausimai , kurie bus sprendžiami pirmiausia. Renkama papildoma informacija , jeigu to reikia. Sprendimo būdų nustatymas ir pasirinkimas. Veikla , sprendimų realizavimas. Rezultatų analizė ir įvertinimas. Konflikto pusės.


Problemų, kurias tenka spręsti vadovams, įvairovė labai didelė. Pirmiausia reikia išmanyti savo sritį, tačiau net tuo atveju ne visuomet darbo klausimai sprendžiami sėkmingai. Svarbi sąlyga – sprendimų nuoseklumas, t.y. jie neturi būti atsitiktiniai, o tam tikro loginio proceso rezultatas.

1. Problemos (situacijos) tyrimas. Problemos sprendimo pradžioje turi būti atlikta situacijos analizė ir nustatytas sprendžiamas klausimas. Tai gali būti atskira tyrimo veikla, kurios tikslas – nustatyti pagrindinį prieštaravimą ir jo priežastis. Tolimesni problemos sprendimo etapai – tai problemos priežasčių pašalinimas, pasirenkant optimalų sprendimą ir jį įgyvendinant. Pirmiausia reikia atsakyti į klausimą – Kokia yra problema ir ar ji yra sprendžiama?

2. Nustatomos situacijos priežastys ir visi klausimai, kurie gali būti sprendžiami, kad situacija pasikeistų:

Gali būti keliamos hipotezės apie tikėtinas probleminės situacijos priežastis.

Surinkti kuo išsamesnę informaciją apie situaciją ir priežastis. Surinkta informacija turi atitikti patikimumo ir validumo reikalavimams.

Patikima informacija turi minimalią paklaidą, pvz., surinkus ją pakartotinai arba naudojant kitus informacijos šaltinius, gaunami praktiškai tokie pat rezultatai.

Surinkta informacija padeda atsakyti dar į tris svarbius tolimesniems sprendimams klausimus:

Ar ji gali būti sprendžiama, t.y. ar nereikia jos skaidyti į smulkesnius klausimus?

  • Ekonomika Aprašymas
  • Microsoft Word 13 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1176 žodžiai)
  • Erika
  • Vadybos sprendimai
    10 - 4 balsai (-ų)
Vadybos sprendimai. (2016 m. Sausio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/vadybos-sprendimai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 08:32
×