Vadybos teorijos


Vadybos konspektas. Darbo mokslinio organizavimo teorija. Darbo našumo principų. Emersonas. Ir. Gilbertai tyrinėjo nuovargį ir judesius. Idealaus biurokratinio valdymo teorija M Weber. Administracinės organzacijos veiklos teorija. Klasikinė sociopsichologinė teorija. Žmogiškųjų santykių teorija. Mayo išvada. Veiklos ir elgsenos motyvavimo teorija bihevioristinė ) teigia , kad būtina išsiaiškinti motyvų , skatinančių žmones dirbti. Ch. Bernard ,(. Moslow nustatė. Herzberg suformulavo dviejų grupių faktorių teoriją. McGregor nagrinėjo dvi žmonių veikos organizavimo ir motyvaimo teorijos teorija X ir teorija. Visuotinio dalyvavimo valdyme teorija partisipatyvinė. Kerr ir. Gellerman. Klasikinė sisteminė teorija siūloma. Organizacinių administarcinių valdymo esmė , kad vadovai savo valia veikia savo pavaldinius. Racionalių sprendimų procesas , tai 4 etapų procesas , padedantis įvertinti alternatyvas ir išsirinkti tą kuri geriausia. Ribotas racionalumo sprendimas , tai kai sprendimą priima vienas asmuo. Individualūs sprendimo metodai. Grupiniai sprendimo metodai. Prognozavimo metodai - kokybiniai prognozavimo metodai , - kiekybiniai prognozavimo metodai. Strateginis valdymas. Vizija turi įkvėpti darbuotojus tobulinti elgseną , sprendimus ir imtis veiksmų. Misija turi atskleisti siekius , viziją , organizacijos vaidmenį ir pagrindinius siekius.


Darbo mokslinio organizavimo teorija F.W Teilor 1890-1930 m. suformulavo valdymo kryptis , siekusi moksliškai nustatyti geriausius bet kurios užduoties atlikimo metodus ir parinkti bei apmokyti darbuotojus.

12 darbo našumo principų H. Emersonas Drausmė, atlyginimas už našumą, operacijos normavimas, tiksli, greita nuolatinė apskaita, deramas požiūris į personalą,..

Idealaus biurokratinio valdymo teorija M Weber, jis traktavo kaip grupinės veiklos organizavimą, ją griežtai reglamentuoti taisyklėmis ir standartais.

Administracinės organzacijos veiklos teorija, H.Fayol. Ypatingą svarbą vadymos mokslui turėjo suformuluoti jo vadovavimo veiklos etapų ciklas: numatymas, planų rengimas, organizavims, koordinavimas, kontroliavimas.

Klasikinė sociopsichologinė teorija: šių teorijų grupė nurodo, kad organizuojant darbą, negalima visiškai atsižvelgti į dirbančiųjų charakterius, jausmus, nuotaikas, gyvenimo situacijas.

Žmogiškųjų santykių teorija E.Mayo išvada, svarbiausia įtaką didinant darbo našumąturi ne finansiniai ar materialiniai , psichologiniai ir socialiniai veiksiniai.

Veiklos ir elgsenos motyvavimo teorija (bihevioristinė) teigia, kad būtina išsiaiškinti motyvų, skatinančių žmones dirbti. Ch. Bernard,(Draugiški santykiai su kolegomis, sąlygoja gera mikro klimatą, kad adarbo sąlygų atitikimas būtinas darbuotojų nuostatom) A.Moslow nustatė, kad žmones dirbti veikti skatina noras patenkinti savo poreikius. Jis suformulavo 5 poreikius.(saugumo, bendravimo, pagarbos, pripažinimo, savęs išreiškimo).

  • Vadyba Konspektai
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • Mmalynka
  • 3 puslapiai (762 žodžiai)
  • Vadybos konspektai
  • Microsoft Word 15 KB
  • Vadybos teorijos
    10 - 7 balsai (-ų)
Vadybos teorijos. (2015 m. Lapkričio 06 d.). http://www.mokslobaze.lt/vadybos-teorijos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 08:23