Vadybos vystymosi tendencijos XXI a


Įvadas. Naujojo valdymo visuma. Valdymas yra verslo valdymas. Viena teisinga organizacija. Vienas teisingas būdas valdyti žmones. Kompanijos vidus yra valdymo sritis. Strategija – nauji neabejotini faktai. Gimstamumo mažėjimas. Pajamų pasiskirstymas. Globalinis konkurencingumas. Permainų lyderis. Permainų kūrimas. Ateities kūrimas. Informacijos iššūkiai. Įmonėms reikalinga informacija. Išvados.

Paskutinioji politika, kurią permainų lyderis turėtų įdiegti įmonėje, yra sisteminga inovacijų politika, kitaip sakant, permainų kūrimo politika.

Tai sritis, kuriai dabar skiriama daugiausiai dėmesio. Tačiau ji gali būti ne pati svarbiausia: daugeliui įmonių daug produktyvesnės politikos gali būti organizuotas atsisakymas, tobulinimas, sėkmės išnaudojimo – jokia organizacija negali tikėtis sėkmės inovacinėje veikloje.

Svarbiausia priežastis yra ta, kad sistemingos inovacinės veiklos politika sukuria organizacijoje nusistatymą, siekimą būti permainų lydere. Ji skatina visą organizaciją žiūrėti į permainas kaip į galimybę.

Yra trys spąstai, kurių permainų lyderiai turėtų visą laiką vengti:

Pirmieji spąstai yra inovacijų galimybės, nesiderančios su šiame darbe aprašytomis strategijos realijomis (demografiniai pasikeitimai, pajamų pasiskirstymas, globalinis konkurencingumas).

Na ir tretieji spąstai – judėjimo supainiojimas su veikla. Paprastai kai koks nors gaminys, paslauga ar procesas jau nebeduoda norimų rezultatų ir jo reikėtų atsisakyti ar jį radikaliai pakeisti, vadovybė ima „reorganizuoti“. Reorganizacija dažnai iš tiesų yra reikalinga, tačiauji turi būti daroma po atitinkamų veiksmų, po to, ai buvo apsvarstyta „ką“ ir „kaip“. Be šito reorganizacija pati savaime yra tik „judėjimas“, negalintis pakeisti veiksmų, veiklos.

Ateityje daug metų vyks gilios permainos, dideli pasikeitimai. Tuščias dalykas yra stengtis nepaisyti permainų, įtikinėti save, kad rytoj bus taip, kaip buvo vakar, o jei ir bus kokių pasikeitimų, tai jie bus tik kiekybiniai. Deja, kaip tik tokią poziciją dabar linkusios užimti esamos institucijos tokiu laikotarpiu. Svarbiausia, kad tokios politikos linkusios laikytis tos institucijos, kurioms geriausiai sekėsi ankščiau, iki tų permainų. Todėl galima drąsiai teigti, kad daugelis šiandieninių lyderių visose srityse – versle, švietime, sveikatos apsaugoje – vargu ar išliks ir po trisdešimties metų, o jei kuris ir išliks, tai jau tikrai ne dabartiniu pavidalu.

Mes dar tik pradedame suprasti, kokiu būdu naudoti informaciją kaip įrankį, tačiau galime apibūtinti įmonėms reikalingos informacijos sistemos svarbiausias dalis. Taip pat jau galima pradėti suprasti koncepcijas, sudarysiančias pagrindą įmonės, kurią vadovams reikės valdyti.

  • Microsoft Word 48 KB
  • 2015 m.
  • 11 puslapių (2445 žodžiai)
  • Kolegija
  • Darius
  • Vadybos vystymosi tendencijos XXI a
    10 - 6 balsai (-ų)
Vadybos vystymosi tendencijos XXI a. (2015 m. Balandžio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/vadybos-vystymosi-tendencijos-xxi-a.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 26 d. 14:53
×
145 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo