Vagystės ir jų ištyrimas


Autmobilių vagysčių kriminologinė analizė. Nusikalstamumo kriminologinė analizė. Vagysčių iš gyvenamųjų patalpų kriminologinė analizė. Kriminologinė charakteristika. Vagystės samprata. Vagysciu uzkardymo planas. Vagystes referatas. Vagysčių+ištyrimas. Rasinys vagystes lietuvoje. Rašinio tema vagyste.

Įvadas. Teisinė ir kriminologinė vagystės samprata ir istorinė raida. Vagysčių, kaip nusikalstamų veikų priežastys. Atskirų rūšių vagysčių, padaromų vilniaus apskrityje, ypatumų kriminologinė ir statistinė analizė. Privačios nuosavybės vagystės vilniaus apskrities teritorijoje. Vagystės iš gyvenamųjų patalpų vilniaus apskrities teritorijoje. Transporto priemonių ir automobilių vagystės vilniaus apskrities teritorijoje. Vagystės iš prekybos vietų vilniaus apskrities teritorijoje. Gyvulių vagystės vilniaus apskrities teritorijoje. Linkusių daryti vagystes asmenų kriminologinė charakteristika. Vagysčių prevencija vilniaus apskrities teritorijoje. Išvados. Literatūros sarašas. Santrauka. Summary.

Vienas iš didžiausių trūkumų Lietuvoje sprendžiant vagysčių problemas yra žemi jų ištyrimo rodikliai. Tokiai šių dienų situacijai daro įtaką visa eilė faktorių, vyraujančių vidaus reikalų sistemoje, kuriuos panagrinėsime ir šiame darbe. Norint pagerinti tyrimo procesą reikia apimti daug sričių, o būtent skatinti jį atliekančius darbuotojus siekti aukštos kvalifikacijos, atsakingą požiūrį į darbą bei suinteresuotumą.

TEMOS AKTUALUMAS. Nusikaltimai yra ypatingai skaudi ir svarbi Lietuvos visuomenei problema, vis didėjantis nedarbas ir narkomanijos problema didina nusikaltimų skaičių, o ypatingai didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Savo skaičiumi didelė nusikalstamumo statistika, milijonais padaryta materialinė žala, daugybė nusikaltimų, kurių kiekis vis didėja, žmonių nerimas ir baimė - visa tai didėjančio nusikalstamumo padariniai.

Visuomenė nerimauja dėl tokios sunkios susiklosčiusios situacijos ir tai verčia įstatymų leidėją imtis atitinkamų priemonių, kurios yra skubios ir griežtos. Šiuo metu atsiranda vis daugiau naujų ir itin sunkiai kontroliuojamų jo formų ir todėl teisėsaugos institucijoms kuo toliau tuo sunkiau yra dirbti, atskleisti ir išaiškinti nusikaltimus, atlikti prevenciją užkardančią nusikaltimų daugėjimą. Pastarųjų metų statistiniai nusikalstamumo duomenys rodo, kad didelę grėsmę visuomenei kelia ne tik nusikalstamumo didėjimo sparta, bet ir jo struktūra, daromi vis sunkesni, labiau apgalvoti ir kvalifikuoti nusikaltimai, naudojamos technikos priemonės. Labai drąsiai Vilniaus apskrityje kėsinamasi į gyventojų turtą. Vagystės šiuo metu Vilniaus apskrityje sudaro didžiąją dalį visų registruotų nusikaltimų.

Taigi, vagysčių kriminologinės analizės pateikimas aktualus, nes:

-vagystės sudaro didžiausią dalį visų nusikaltimų;

-vagystės metu nukenčia ne tik turto savininkas, bet ir kiti asmenys, kurie netenka tam

tikrų finansinių – ekonominių galimybių;

-vagysčių latentiškumas yra gana didelis, nes nukentėjusieji asmenys, nesitikėdami pagalbos, nesikreipia į policijos institucijas;

-visuomenė, deja, neskiria pakankamai dėmesio šios nusikalstamos veikos užkardymui.

Todėl ši tema yra labai aktuali magistro baigiamojo darbo požiūriu.

DARBO TIKSLAS. Magistro baigiamojo darbo tikslas yra kompleksiškai išnagrinėti nusikaltimų nuosavybei - vagysčių problemas Vilniaus apskrities teritorijoje. Pasiremiant teisine literatūra bei asmenine praktika, atskleisti vagysčių problemas ir jų prevenciją.

  • Teisė Diplominis darbas
  • Microsoft Word 102 KB
  • 2012 m.
  • 55 puslapiai (17129 žodžiai)
  • As
  • Vagystės ir jų ištyrimas
    10 - 4 balsai (-ų)
Vagystės ir jų ištyrimas. (2012 m. Birželio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/vagystes-ir-ju-istyrimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 14:04
×