Vaidinimai ir žaidimai vaikams


Darbo struktūra. Kursinio darbo struktūra sudaro įvadas, mokslinės teorijos analizė, tyrimo dizainas, tyrimo rezultatų pateikimas ir sisteminimas diagromis bei lentelėmis. Teorijos ir tyrimo rezultatų palyginimas, viso darbo apibendrinimas išvadose bei literatūros šaltiniai. Ginamieji teiginiai. Kaprizų periodu vaikai labiau suvokia save kaip savarankiškus asmenis. Vaikai yra smalsūs ir linkę rizikuoti. Vaikai dažniausiai kaprizus išreiškia ašaromis, jiems atrodo, kad tokiu būdu tėvai patenkins jų norus.

Pedagogai darželiuose su vaikais kuria spektaklius, į visuminį ugdymo procesą integruoja įvairias vaidybos rūšis.Vaidybinė veikla jungiama su muzikiniais užsiėmimais bei kūno kultūra. Tam, kad vaikai galėtų parodyti gebėjimą apsimesti ir atlikti vaidmenį, veikla turi būti organizuojama kaip žaidimas, tai spontaniškai ir nedalyvaujant žiūrovams, tiesiog darželio grupėjeTodėl auklėtoja, stebėdama žaidimą arba jame dalyvaudama, turi visaip skatinti ir ugdyti vaikų intelektinius interesus, susijusius su žaidimu. Siužetinis vaidmeninis žaidimas sudaro natūralias sąlygas ir estetiniam, fiziniam auklėjimui. Žaizdami vaikai parodo savo požiūrį į vaizduojamus įvykius, nuoširdžiai, tikrai įsijaučia į vaidmenį. Vaiko įsisavintos elgesio normos tampa stabilesnės, įsisąmonintos. (Auklėjimas ir mokymas vaikų darželyje).

Darželio vaikams būtų parinkta užsiėmimo tema „Mano mylimiausias augintinis“. Vaikai kartu su auklėtoja kalba apie mylimiausius jų augintinius, kuriuos prižiūri, myli, saugo, rūpinasi. Todėl, auklėtoja vaikams pasiūlo nupiešti mylimiausią ar tiesiog svajonių augintinį, kurį norėtų turėti. Pati veikla prasideda tada, kai piešinys yra pabaigtas. Kiekvienas vaiko nupieštas gyvūnėlis, turi prakalbėti, nesvarbu ką, bet jis turi kažką pasakyti kitiems grupės vaikams. Tiksliau sakant, vaikas turi įsijausti į savo augintinio kūną ir papasakoti kaip jis dabar jaučiasi, ko jis dabar nori, ką mėgsta veikti ar valgyti ir pan. Pavyzdys galėtų būti toks, pvz. vaikas nupiešė geriausia savo draugą - šuniuką. Visų pirmą jis pasisveikina su visais vaikais. „Labas vaikai, aš esu Reksas“. Jei vaikas nedrįsta toliau kalbėti, kiti vaikai gali paklausti įvairių klausimų šuniuko, kad ir pvz. „Ką Reksai mėgsti veikti?“, „Kokį žaidimą Reksai mėgsti žaisti?“. Tada vaikas drąsiau pradės kalbėti, labiau įsijaus į gyvūnėlį, jo vaidmenį. Pavyzdžiui, vaikas atsakytų: „Dažniausiai žaidžiu su kamuoliuku lauke, Tomas numeta, aš jį stengiuosi pagauti ir po to atnešu jam atgal“.

  • Menai Aprašymas
  • Microsoft Word 23 KB
  • 2013 m.
  • 8 puslapiai (1653 žodžiai)
  • Universitetas
  • Domante
  • Vaidinimai ir žaidimai vaikams
    10 - 3 balsai (-ų)
Vaidinimai ir žaidimai vaikams. (2013 m. Birželio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaidinimai-ir-zaidimai-vaikams.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 13:01
×