Vaidybos technikos


Vaidybos technikos. Stanislavskio metodas. Vienas geriausių visų laikų vaidybos mokytojų, 20 a. Pagrindiniai Stanislavskio metodo bruožai Psichologinis realizmas Emocinė atmintis Dramos analizė Savianalizė Disciplinuotos repeticijos. Žymūs aktoriai Laurence Olivier, John Gielgaud. Metodo vaidyba. Lee Strasbergas, kuriam didelę įtaką darė K. Stellos Adler technika. Vienintelė amerikietė studijavusi pas garsųjį K. Vienas žymiausių S. Adler mokinių buvo Marlon Brando. Meisnerio technika. Sanford Meisner savo unikalią sistemą sukūrė apie 1930 m. Režisierius Elia Kazan. Michail Čechov. Antono Čechovo sūnėnas, vienas geriausių Stanislavskio mokinių. Praktinė estetinė. Sukūrė David Mamet. Uta Hagen. Aktorė, laimėjusi ,,Tony“ apdovanojimą. Per savo ilgą ir labai sėkmingą karjerą.


Vienas geriausių visų laikų vaidybos mokytojų, 20 a. pr. suformavo naują vaidybos techniką, pakeitusią aktoriaus meną. Jo vaidybos naujovės įkvėpė ištisas menininkų ir vaidybos mokytojų kartas. Be to, kad jis pakeitė požiūrį į vaidybą, Stanislavskio vadovaujamas Maskvos Dailės teatras, buvo lyderis natūralistinio teatro judėjime.

Pagrindiniai Stanislavskio metodo bruožai: Psichologinis realizmas Emocinė atmintis Dramos analizė Savianalizė Disciplinuotos repeticijos.

Lee Strasbergas, kuriam didelę įtaką darė K. Stanislavskis, skatino aktorius jungti vaidinamo personažo emocinę patirtį su asmeniniais išgyvenimais. Iki savo mirties 1982 m. Paruošė ištisą kartą legendinių aktorių: James Dean, Al Pacino, Alec Baldwin, Marilyn Monroe. Dauguma šių dienų Holivudo aktorių sako vaidina naudodami šią techniką. Scarlett Johsnson, Angelina Jolie.

Vienintelė amerikietė studijavusi pas garsųjį K. Stanislavskį. Skiriasi nuo savo mokytojo ir Strasbergo tuo, kad ji labiau akcentavo vaizduotės svarbą, o ne emocinę atmintį. ,,Naudojantis savo paties atsiminimais- pavyzdžiui, kada mama sunkiai sirgo ir mirė- kuriant vaidmenį yra nenormalu ir šizofreniška.

  • MS PowerPoint 45 KB
  • 2021 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (456 žodžiai)
  • Mokykla
  • Viltė
  • Vaidybos technikos
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Vaidybos technikos. (2021 m. Vasario 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaidybos-technikos.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 23 d. 05:17
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo