Vaikai, augantys socialinės rizikos šeimose


Vaikai , augantys socialinės rizikos šeimose. Esė.


Pastaraisiais metais mokslinėje literatūroje ir masiniuose leidiniuose plačiai aptariama žiaurumo ir smurto prieš vaikus šeimose tema. Pasak A.E Aleksandrovnos smurtas gali įgyti fizinę arba psichologinę formą. Fizinis smurtas šeimoje pasireiškia vaiko mušimu, jo nudeginimu, išbandymais badu ir pan. Psichologinis traumavimas dažniausiai būna sukeltas šiltų tėviškų jausmų vaikui sutramdymu aštria ir šiurkščia kritika jo adresu, įžeidinėjimais ir gąsdinimais [6]. Reikia pažymėti, kad psichologinis žiaurumas dažnai pasirodo esąs ne mažiau kenksmingas nei fizinis. Žiaurumas sukuria pagrindą chroniškam psichogeniniam traumavimui, neretai iššaukdamas pasikartojančius efektinius kriminalinius veiksmus. Žinomi netgi atvejai, kai paaugliai nužudydavo savo žiaurius tėvus. Šeima vis dažniau primena karinių veiksmų teatrą, aršių ginčų, abipusių kaltinimų ir grasinimų areną. Ilgą laiką buvo manoma: visa tai subtilūs, šeimos vidaus reikalai. Tačiau pernelyg sunkios ir didelės tokio smurto pasekmės. Pernelyg plačiai ir giliai jos atsiliepia suaugusiųjų ir vaikų likimams, kad tai galėtų išlikti „privačiu reikalu“..Bendrai paėmus, žiauraus elgesio su vaikais pasekmė būna jų asocialus elgesys savarankiškame gyvenime.

Daugybė vaikų išeina iš namų ir tampa beglobiais. Viena yra, kai beglobiu 16-18 metų, t.y. jis išgali pats priimti sprendimus ir vertinti savo poelgius.

  • Microsoft Word 29 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1139 žodžiai)
  • Universitetas
  • Evelina
  • Vaikai, augantys socialinės rizikos šeimose
    10 - 1 balsai (-ų)
Vaikai, augantys socialinės rizikos šeimose. (2017 m. Spalio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaikai-augantys-socialines-rizikos-seimose.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 10 d. 12:40
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo