Vaikai turintys negalią


Žinia apie jūsų vaiko negalią. Negalios priežastys. Vaikams su fizine negalia būdingi bruožai. Išvados. Literatūros sąrašas.

Negalia visais žmonijos vystymosi periodais buvo laikoma skirtingumu, nenormalumu, nukrypimu nuo normos, nuo to, kas visuomenei priimta. Taigi, jau nuo senų laikų negalė laikyta, kaip nenormalumas, nukrypimas nuo visuomenės. Bet laikui bėgant visuomenės požiūris keitėsi. Dabar stengiamasi jiems padėti pritaikant aplinką pagal jų poreikius, taip pat yra įstaigos kurios teikia neįgalius vaikus auginančioms šeimoms, taip pat sudaromos sąlygos jiems mokytis, dirbti.

Protinę negalią apibudina sutrikimas kurio metu paveikiamos smegenų funkcijos, sutrinka mąstymas, jausmai bei bendravimas. Žmogui su psichine negalia sunku prisitaikyti aplinkoje, ši liga apriboja jo sugebėjimus. Pagal atsiradimo priežastis negalia skirstoma į įgimtas ir įgytas. Įgimta negalia gali išsivystyti prieš gimdymą arba gimdymo metu. Ji gali būti paveldėta, atsirasti dėl problemų nėštumo metu, komplikacijų, o įgyta – tai būklė išsivysčiusi po gimdymo, bet kuriuo gyvenimo laikotarpiu, ji atsiranda dėl aplinkos įtakos .

Taigi negalia – tai bet koks sutrikimas, liga ar trauma, atimanti ar sumažinanti ir ribojanti asmens galimybes.

Apibendrinant šį skirsnį galima teigti, kad vaikams su negalia būdingi bruožai tai, kad paliesti negalios vaikai sunkiai bendrauja su juos supančiais žmonėmis, menkai reaguoja į aplinką. Sunkią negalią turintys vaikai gali sunkiai nuryti maistą, jiems gali būti padidėjęs seilėtekis, neįgalų vaiką galima atskirti iš jo elgesio, rankų judesių, eisenos ir pan.

Negalia žmogų gali veikti skirtingai. Ji atima iš asmens galimybę lygiomis teisėmis su sveikaisiais dalyvauti visuomeniniame gyvenime. Dažnai neįgalieji yra nerimastingi, impulsyvūs, sunkiai bendraujantys, negali patys pasirūpinti savimi, jiems reikalinga tėvų pagalba ir t.t. Jie negali patenkinti savo fizinių poreikių, jiems reikalinga speciali pagalba ir kai kuriems net įranga. Negalia dažniausiai apibūdinama kaip asmenį, turintį daug sutrikimų. Jų manymu, fizinė negalia gali atsirasti dėl alkoholio vartojimo, rūkymo nėštumo metu. Tiriamųjų manymu, šeima, auginanti vaiką su fizine negalia, susiduria su psichologinėmis ir sveikatos problemomis. Neįgalaus vaiko gimimas pakeičia tarpusavio santykius šeimoje, todėl joms reikalinga pagalba - ekonominė/materialinė, psichologinė, medicininė.

  • Sociologija Referatas
  • Microsoft Word 27 KB
  • 2015 m.
  • 10 puslapių (2380 žodžiai)
  • Sandra
  • Vaikai turintys negalią
    10 - 6 balsai (-ų)
Vaikai turintys negalią. (2015 m. Kovo 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaikai-turintys-negalia.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 08:34
×