Vaikai turintys regos sutrikimų


Pedagogikos konspektas. Sutrikusios raidos vaikų ugdymas atsižvelgiant į jų specialiuosius poreikius. Vaikai , turintys regos sutrikimų.


Regos būklę charakterizuoja du rodikliai: regėjimo aštrumas ir akiplotis. Normalus regos aštrumas yra 1. Regos aštrumui nustatyti naudojamos lentelės. Dauguma žmonių skiria dešimtosios eilutės ženklus iš penkių metrų atstumo, kas žymima vienetu. Jei regos aštrumas žemesnis negu 0,1, naudojamas pirštų skaičiavimas. Vaiko, suskaičiavusio pirštus iš 5 m. atstumo, regos aštrumas bus lygus 0,09, iš 2 m – 0,04, 0,5 m – 0,01, o iš 30 cm – 0,005. Jei vaikas iš šio atstumo neskiria pirštų, o mato tik šviesą, jo regos aštrumas lygus šviesos suvokimui. Jei vaikas negali atskirti šviesos nuo tamsos, jo regėjimo aštrumas lygus 0. Normalus akiplotis (regėjimo laukas) horizontaliai yra maždaug 180 laipsnių, vertikaliai – 110 laipsnių. Regėjimo laukas paprastai siaurėja, smarkiai mažėjant regėjimo aštrumui.Tačiau gali būti regėjimo lauko pasikeitimai ir nepakitus regos aštrumui.

Regos sutrikimais vadinami tokie regimųjų pojūčių ir suvokimų sutrikimai, kurie trukdo normaliam vystymuisi, orientacijai erdvėje, savarankiškam gyvenimui.

Vaikai, turintys regos sutrikimus, skirstomi į silpnaregius ir akluosius. Silpnaregiai – tai vaikai, kurių regėjimo su akiniais ar linzėmis aštrumas geriau matančia akimi yra nuo 0,3 iki 0,05; aklieji – 0,04 ir mažiau.

Pedagogams svarbu žinoti, kokią įtaką vaiko vystymuisi turi regos sutrikimai. Visų pirma, sumažėja vaizdinių; jiems būdingas iškreiptumas, fragmentiškumas, schematiškumas.

  • Pedagogika Konspektai
  • 2015 m.
  • Netobula
  • 2 puslapiai (649 žodžiai)
  • Pedagogikos konspektai
  • Microsoft Word 6 KB
  • Vaikai turintys regos sutrikimų
    10 - 4 balsai (-ų)
Vaikai turintys regos sutrikimų. (2015 m. Kovo 04 d.). http://www.mokslobaze.lt/vaikai-turintys-regos-sutrikimu.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 00:27