Vaikas yra pilnavertė asmenybė


Vaikas yra pilnavertė asmenybė. Vaikas kaip suaugęs žmogus. Vaikas yra asmenybė. Auklėjimo pozicijos. Pagrindinis auklėjimo principas. Savarankiškumas,individualumas ir teigiams savęs vertinimas.

Daugelis tėvų nelaiko pilnaverčiais žmonėmis. Jie skirtingai bendrauja su vaikais ir su suaugusiais. O tai jau nėra gerai.

Svarbu nepamiršti,kad vaikai irgi žmonės. Jie daug mažesni ir silpnesni už suaugusius,bet ir, pavyzdžiui,moterys dažniausiai būna mažesnės ir silpnesnės už vyrus,tačiau jų niekas nelaiko žemesnėmis būtybėmis. Tik nuo aštuonių mėnesių kūdikis pradeda suprasti, kad jis yra atskiras indivas. Laiko tėkmę ir mirtį vaikas pardeda suvokti dar vėliau. Kad tai suprastų jis turi įgytideja, dauguma žmonių su šiuo teiginiu nesutinka. Tai parodė ir mūsų atliktos apklausos duomenys. Net 75% iš apklaustųjų teigia , kad maži vaikai neturi jokios logikos,nesugeba protingai mąstyti ir savo elgesiu kenkia sau. Tačiau mokslininkų teigimu, šie argumentai reiškia tik tai , kad vaikams trūksta žinių.

Vaikai sugebėjimą mąstyti įgyja ne tada,kai sulaukia tam tikro amžiaus – šis jų gebėjimas įgimtas. Kiekviena nauja gyvenimo situacija yra nauja proga protavimui, mąstymui.

Pavyzdžiui,negalima sakyti jog vaikas yra kvilas, jei užlipo ant stiklo šukės,nes jis tiesiog nežino, kad gali įsipjauti. Taigi vaikas elgiasi protingai ir logiškai tiek, kiek leidžia jo patyrimas.

Kiekvieną minutę vaikai skuba kuo daugiau pažinti pasaulį. Jie apdovanoti didžiuliu smalsumu ir noru mokytis ir kai įgyja pakankamai žinių ir patyrimo, gali siekti laimės. Suaugę neturėtų avikams trukdyti. Jie turėtsu vaiku reikėtų elgtis kaip su suaugusiu. Tėvai visomis išgalėmis turi padėti savo atžalai prisitaikyti pasaulyje jau tuomet, kai jis pradeada sąmoningai bendrauti?Tarp 10-ies mėnesių ir metų. Jei vaikas ką nors netyčia sudaužė, reikia padėti jam viską sutvarkyti,kaip padėtumėme draugui.

Jei nežinote, kaip raeguoti į vaiko veiksmus, įsivaizduokite,kad prieš jus suaugęs tėvai vaiką turėtų priimti ir mylėti tokį, koks jis yra. Vieno vaiko lyginimas su kitu kelia priešiškumą. Reikia nuoširdžiai žavėtis geromis vaiko savybėmis ir leisti patirti skaudžius savo blogų poelgių padarinius.

Jei pabarate vaiką už prasižengimą ,kritikuokite ne jį, o netinkamus jo veiksmus.

  • Microsoft Word 12 KB
  • 2010 m.
  • 3 puslapiai (1085 žodžiai)
  • Vincas
  • Vaikas yra pilnavertė asmenybė
    10 - 3 balsai (-ų)
Vaikas yra pilnavertė asmenybė. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaikas-pilnaverte-asmenybe.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 19 d. 10:03
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo