Vaikas vartoja narkotikus


Šių laikų visuomenėje svaiginimosi situacija dažnai paini. Vieni svaigalai, kaip tabakas ir alkoholis, masiškai gaminami, parduodami, tačiau neretą žmogų užvaldo kaip narkotikai ir rimtai pakenkia sveikatai. Alkoholis dažnai susijęs su smurtiniais nusikaltimais ir eismo nelaimėmis. Vaistai ir buitiniai chemikalai taip pat dažnai panaudojami svaiginimuisi. Tebesiginčijama net ir dėl tų svaigalų, kurie oficialiai registruoti kaip narkotikai. Vieni siūlo leisti juos laisvai vartoti, kiti reikalauja drausti ir bausti.

Ruošėme šią atmintinę norėdami duoti jums žinių ir patarimą. Mes tikimės, kad šis paprastas žinynas atitinka jūsų rūpestį ir padės jums aptariant su vaiku svaiginimosi problemą.

Svaigalai nėra žmonijai naujas dalykas. Jie buvo vartojami visais laikais ir visame pasaulyje, vaidino svarbų vaidmenį apeigose ir iškilmėse, tarnavo atsipalaidavimui ir sujaudinimui, pagerinti formai ir gydyti kūno bei dvasios ligoms. Nepaisant suvaržymų ir apribojimų, atsirasdavo mėgėjų, kurie žaisdami su svaigalais nueidavo per toli, nebesusivaldydavo ir kvailai rizikuodavo, paaukodami savo sveikatą ir net gyvybę. Jie tapdavo svaigalų aukomis, o svaigalai - narkotikais.

šių laikų visuomenėje svaiginimosi situacija dažnai paini.

Jaunimui svaigalai gali teikti pramogą, pavojų, malonumą, susijusį tai su žavesiu ir sėkme, tai su pražūtimi ir nuopuoliu. Tėvų pareiga padėti jaunimui susidaryti teisingą sampratą ir nuostatą svaiginimosi atžvilgiu. Nepaisant perspėjimų nežaisti su narkotikais, jaunimas dažnai pabando. Svarbu, kad bandydami jie žinotų, kaip sumažinti riziką ir galimą žalą, kuri vėliau pasirodo neatitaisoma. Svarbu, kad rizikuojantis nebūtų šeimos atstumtas ir paliktas likimo valiai. Tėvai visada daugiau ppagal britanijos piktnaudžiavimo svaigalais įstatymą (misuse of drugs act 1971) svaigalai skirstomi į tris pavojingumo ir kontrolės griežtumo klases.

Lietuvos respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekse svaigalams taikomi šie straipsniai (pateikiami sutrauktai):2)pakartotinai per metus tokį patį pažeidimą padaro už tai jau gavęs nuobaudą asmuo arba. Neteisėtas arba be gydytojo paskyrimo psichotropinių arba narkotinių medžiagų nedidelių kiekių įgijimas, laikymas arba vartojimas - bauda 700-1000 lt su galimu tų medžiagų konfiskavimu arba areštas iki 30 parų. Nepilnamečių nuo 14 iki 16 metų tų medžiagų vartojimas be gydytojo paskyrimo - bauda tėvams (globėjams) 200-500 lt ir tų medžiagų konfiskavimas. Atsakomybė netaikoma savanoriškai atiduodant nedideliu kiekiu turėtas be tukslo parduoti medžiagas bei kreipiantis gydytojo pagalbos atsikratyti vartojimo.

1071/. Paprastų kanapių ir aliejinių aguonų pasėlių ir derliaus apsaugos neužtikrinimas bei atliekų nesudurojimas, taip pat neteisėtas auginimas - bauda iki 50 lt arba įspėjimas.

  • Biologija Referatas
  • Microsoft Word 14 KB
  • 2011 m.
  • 5 puslapiai (2740 žodžiai)
  • Vaikas vartoja narkotikus
    9 - 2 balsai (-ų)
Vaikas vartoja narkotikus. (2011 m. Liepos 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaikas-vartoja-narkotikus.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 09:31
×