Vaikas vegetaras


Sveikatos referatas.

Vaikas vegetaras - mitai ir tikrovė. Įvadas. Vegetarizmo istorija pasaulyje ir Lietuvoje. Bendrieji vaikų mitybos principai. Vegetarinė mityba vaikams. Vegetariški vaikų darželiai Lietuvoje. Išvados. Literatūros sąrašas.


Mityba šiandien yra viena aktualiausių temų, suvienijančių arba išskiriančių žmones į atitinkamas pripažinimo grupes. Jau ne vieną dešimtmetį pradėjus spartėti gyvenimo tempui ir padaugėjus iš kitų šalių atvežtinių produktų, žmonėms pradėjo silpti imunitetai ir išryškėjo įvairios alergijos. Nenorintys keisti mitybos ar gyvenimo būdo įpročių renkasi lengviausius kelius. Vienas iš lengviausių būdų atsikratyti problemos simptomų – tai gerti tam tinkamas tabletes, kurios pripildytų organizmą reikalingų medžiagų, tačiau ilgainiui pripažinta, kad tai – tik trumpalaikis sprendimas. Lietuvoje pradėjo daugėti žmonių, kurių organizmai prieštaravo įprastam mitybos ar aplinkos režimui ir kurių gyvenimams gydytojai jau buvo padėję tašką. Vieni jų pasidavė ir juos įveikė ligos, o kiti pradėjo ieškoti alternatyvių gydymosi būdų. Taip Lietuvą atrado (o gal į ją sugrįžo) kituose kraštuose nepamirštas ir su senąja religija sietinas vegetarizmas.

Vegetarizmas – tai tam tikras mitybos principas, kuomet žmogus atsisako gyvulinės kilmės produktų tokių kaip mėsa, žuvis, paukštiena, vėžiagyviai ir kiti skerdimo būdu gaunami produktai, dažniausiai vadinami tiesiog mėsa arba mišri mityba. Priežastys, dėl ko žmogus nevalgo mėsos, yra įvairiausios, dauguma atėjusios iš tolimos senovės, kai žmonės tvirtai tikėjo į tam tikrus Dievus ir gyveno pagal religinius principus, įtakojančius visą jų gyvenimo būdą. Šiais laikais žmonių pasirinkimo priežastys retai būna religinės. Pirmieji vegetarai tokią mitybą pradėjo rinktis dėl naudos sveikatai, greitesnio būdo įveikti tam tikras ligas. Šiandien žmonės ją irgi renkasi dėl sveikatos, tačiau tokį pasirinkimą dažnai lemia ir etikos, estetikos, ekologijos, ekonomikos, politikos ar skonio priežastys.

Išpopuliarėjus vegetarinei mitybai ir matant įvairių (ir gerų, ir blogų) vegetarizmo pavyzdžių, visuomenėje iškilo aktualus klausimas – ar tokia mityba yra tinkanti augančiam, bręstančiam vaiko organizmui? Visiems vaikams taikomo vieno teiginio/atsakymo į šį klausimą nėra, nes kiekvienas vaikas yra individualių poreikių organizmas, tačiau vadovaujantis tam tikrais sveikos mitybos kriterijais, vaikams gali būti sudarytos sąlygos tapti vegetarais. Ar tėvai nepažeidžia vaikų vegetarų teisių gyventi mišrios mitybos principais yra dar ir šiandien neišsprendžiamas klausimas, kadangi pats vaikas, kaip manoma, negali atsakyti už savo ar savo tėvų pasirinkimus.

 • Sveikata Referatai
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Saulė
 • 10 puslapių (2102 žodžiai)
 • Kolegija
 • Sveikatos referatai
 • Microsoft Word 40 KB
 • Vaikas vegetaras
  10 - 6 balsai (-ų)
Vaikas vegetaras. (2016 m. Kovo 18 d.). http://www.mokslobaze.lt/vaikas-vegetaras.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 10:27