Vaiko asmenybės psichologinė charakteristika (2)


Įvadas. Demografinė dalis. Etikos reikalavimai. Paveldimumas. Intelektinių sugebėjimų raida. Piaget apie vaiko pažintinę raidą žaidimų metais. Simbolinis mąstymas. Loginio mąstymo ribotumas. Egocentriškumas. Laipsniškų pasikeitimų nesupratimas. Centracija. Klasifikacija. Empiriniai tyrimo duomenys. Pokalbis su tėvais (mama). Pokalbis su drauge (manimi). Vaiko interviu. Interviu metu pastebėti ir užfiksuoti neverbalinės elgsenos ypatumai. Vaiko piešinys. Nebaigti sakiniai. Duomenų analizė ir komentarai. Empirinių duomenų komentarai lyginant su moksline literatūra ir jų apibendrinimas. Remiantis tyrimo duomenimis kelti klausimai ir atsakymai. Apibendrinimas, konstruktyvūs pasiūlymai ir išvados. Išvados. Literatūra. Priedas. Piešinys. Priedas. Sutartis.


Taigi, šio savarankiško darbo tikslas – susipažinti su pasirinkto vaiko psichologine charakteristika

Nežadama jokių tyrimo rezultatų, nes tik mokausi ir neturiu tam teisės.

Ikimokyklinio amžiaus vaiko įsitikinimas, kad visi pasaulį mato ir suvokia taip pat, kaip jis. (Bee H. Ir Boyd D., 2011)

Kokias geriausias vaiko savybes išskirtumėte? Mergaitė yra labai vikri, daug kalba, viskuo domisi, ji supranta, kada reikia atsiprašyti.

Kaip apibūdintumėte savo vaiko charakterį, temperamentą? Nori, kad su ja bendrautų, pati labai noriai bendrauja su kitais. Miela, draugiška.

Kaip vaikas reaguoja į nesėkmes? Kai jai kas nors nepasiseka, ji ima labai pykti, kartais ir verkti.

Ar noriai kalba, pasakoja tai, ką veikė su aukle? Koks vaiko požiūris į auklę? Noriai pasakoja, labai teigiamas. Laukia kada auklė vėl ateis, labai pyksta, jei auklė išeina namo anksčiau, nepranešus.

Ką labiausiai mėgsta veikti? Kuo domisi? Mergaitė itin domisi knygomis, jas varto, žiūri paveiksliukus, mėgsta žaisti su pliušiniais žaislais, kompiuteriu, mano telefonu.

Kaip sutaria su seserimis? Su Vilte draugauja, myli ją, bet žinoma būna taip, kad ir pykstasi.

Ar iškyla elgesio problemų? To problemos vadinti negalėčiau, tačiau dažnai pasipyksta su vyresniąja sese, bet aš manau tai yra normalu.

Kokias gerąsias vaiko savybes išskirtumėte? Labai drąsi, draugiška, aktyvi, veikli.

Kokias silpnąsias vaiko savybes išskirtumėte? Pyksta, kai dėmesys yra skiriamas sesei, ar kai vyresnė sesė ją erzina.

Ar turi vaikas elgesio problemų? Manau, kad ne, nebent tik tai, kad supykusi nesusivaldo ir pykstasi su sesute.

Kaip supranta, atlieka užduotis? Kas labiausiai sekasi, kas nesiseka? Viską supranta teisingai, sekasi atpažinti gyvūnėlius iš knygučių, užduotis atlieka labai kruopščiai ir taip kaip nurodyta. Labiausiai sekasi piešti, šokti.

Kaip vaikas reaguoja į kitus vaikus? Gerai, visada nori kartu žaisti, bendrauti.

Kaip kiti vaikai reaguoja į vaiką? Noriai bendrauja su ja.

Ar turi kieme draugų, ar mėgsta žaisti drauge? Žinoma turi nemažai draugų, bet daugiausiai laiko praleidžia su vyresniąja sesute. Drauge žaisti nori.

Koks draugės požiūris į šeimą? Ar pakankamai tėvai domisi vaiko gyvenimu? Šeima labai pavyzdinga ir gera. Tėvai domisi viskuo, ką mergaitės veikia, jų pasiekimais bei norais. Daug kalbasi su vaikais, aptaria kas gerai, kas negerai.

Ar turi brolių, seserų? Kiek jiems metų, kokie vardai? Turiu vyresnę sesę Viltęęę.

Kokius žaidimus labiausiai mėgsti žaisti? Viena ar su kuo nors? Man patinka žaisti su sese ir lauke. Labiausiai mėgstu žaisti tai slėpynes ir gaudynes.

Mergaitės išvaizda tvarkinga, prižiūrėta. Jai nėra draudžiama žaisti vienai lauke. Ji turi puikias sąlygas atrasti ir pažinti naujoves, ji tuo visapusiškai naudojasi. Lauke niekada nėra blogo oro.

Balso, kalbos ypatybės - kalba garsiai, greitai, glaustai, nedaro didelių pauzių tarp klausimų ir atsakymų, nemikčioja. Jeigu yra supykusi – garsiai šaukia.

  • Microsoft Word 38 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (2758 žodžiai)
  • Kolegija
  • Deimantė
  • Vaiko asmenybės psichologinė charakteristika (2)
    10 - 3 balsai (-ų)
Vaiko asmenybės psichologinė charakteristika (2). (2017 m. Gruodžio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaiko-asmenybes-psichologine-charakteristika-2.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 24 d. 14:00
×
143 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo