Vaiko fizinis vystymasis ir ugdymasis


Vaiko judejimo raida. Fizinio ugdymo uzdaviniai. Vaiko fizinis issivystymas. Fizinė vaiko raida. Judėjimo svarba ankstyvajame amžiuje. Vaiku fizinis vystymasis. Vaiku fizinis issivystymas. Ankstyvojo amziaus vaiku grudinimas. Vaiko mityba ir fizinis vystymasis. Fizinis ugdymo samprata.

Įvadas. Vaiko fizinio vystymosi ir ugdymosi samprata. Vaiko fizinio vystymosi ir ugdymosi sąvokos apibūdinimas. Ankstyvojo amžiaus fizinio vystymosi ir ugdymo tikslas ir uždaviniai. Fizinio vystymosi ypatumai ankstyvajame amžiuje. Vaikų judesių vystymosi ypatumai. Vaikų ėjimas, pusiausvyra. Bėgimas. Kamuoliuko ridenimas, mėtymas ir gaudymas. Šliaužimas, pralindimas, laipiojimas. Šuoliai. Ankstyvojo amžiaus vaiko fizinių galių plėtotė. Kasdieninė (ryto) mankšta. Mankštos pertraukėlės. Sporto pratimai ir žaidimai. Savarankiškas aktyvus vaikų judėjimas. Judriosios pertraukos. Fizinio ugdymo pratybos ir pamokos. Išvados. Literatūra.

1. Išanalizavusi pagrindinius literatūros šaltinius,sutinku , kad terminui „vystymasis“ būtų suteikiamas kokybinis matas. Jis yra susijęs su kiekvienu vaiku, tai ne vien fizinis augimas ir sveikata, tai jo fizinė, protinė, dvasinė, moralinė, socialinė ir kultūrinė raida. Ugdymas - visuminis procesas.

2. Fizinio ugdymo tikslas – formuoti fiziškai stiprų žmogų. Fizinė kultūra bei sportasturėtų tapti maloniavaiko veikla, kuri stiprintųjo augančio organizmo sveikatą, suteiktų emocinį žavesį ir norą aktyviai judėti. Augančios kartos fizinis ugdymas yra vienas iš elementų, kurio tikslas visapusiškai ugdyti asmenybę.Vaikystėje pajaustas judėjimo džiaugsmas, meilė sportui, įprotis stiprinti ir grūdinti sveikatą padeda nesunkiai tapti savo ateities kūrėju, daryti tai, ką diktuoja protas, ko reikalauja gyvenimas.

Fizinio ugdymo uzdaviniai:

1. Tenkinti ir žadinti vaiko poreikį judeti, išreikšti save judesiu.

2. Ugdyti tinkamą kūno laikyseną.

3. Skatinti vaiką rūpintis savo ir kitų sveikata.

4. grūdinti vaiko organizmą ir didinti atsparumą lygoms.

3. Ankstyvasis vaikų amžius – tai svarbus atskirų judesių lavinimo laikotarpis, konkrečių veiksmų stadija. Šiuo laikotarpiu vyksta pokyčiai organizmo viduje, kaulų ir raumenų sistemoje, vaikai greitai pavargsta ir yra lengvai pažeidžiami.Vaiko organizmą labai stipriai veikia jam skiepijamas gyvenimo būdas bei aplinka, kurioje jis auga. Šiais laikais judėjimo stoka, užteršta aplinka, nekokybiškas maistas lemia nevisavertį vystymąsi ir augimą.Tėvų ir pedagogų pagrindinis uždavinys – teisingas vaiko dienos režimas, kurį sudarytų aktyvi fizinė veikla, žaidimai, grūdinimas, pasivaikščiojimai gryname ore, sveika mityba.

4. Sveikas vaikas – tai visų tėvų svajonė ir ugdytojų tikslas. Vaiko organizmas, jo nervų sistema normaliai vystosi ir funkcionuoja, tik tada, kai realizuojamas genetiškai užkoduotas biologinis poreikis judėti. Būtina palaikyti natūralų vaiko norą judėti ir jį plėtoti ugdymo procese siekiant sudaryti sveikos gyvensenos įpročius ir įgūdžius. Tinkamai sureguliuotas judėjimo ir poilsio režimas užtikrina normalų vaiko vystymąsi.

  • Microsoft Word 38 KB
  • 2012 m.
  • 18 puslapių (4453 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vaiko fizinis vystymasis ir ugdymasis
    10 - 1 balsai (-ų)
Vaiko fizinis vystymasis ir ugdymasis. (2012 m. Rugpjūčio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaiko-fizinis-vystymasis-ir-ugdymasis.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 20:54
×