Vaiko gerovė referatas


Sąvokų žodinėlis. Įvadas. Kas yra vaiko gerovė ir kaip ji pasireiškia. Kodėl reikia šnekėti apie vaiko gerovę. Išvados. Literatūra.


G. Kvieskienės (2014) nuomone šeima yra savotiška socialinė institucija, nes joje pratęsiama gyvybiškai, prasideda jo ankstyvoji socializacija šeimoje ir individas tampa tam tikros grupės nariu, vėliau padedant, už jos ribų. Daugumos žmonių savo gyvenimas prasideda šeimoje, pastovioje grupėje, kuriai vėliau jie priklausys visa ateinantį gyvenimą. Iš šeimos vaikas gauna pagrindines vertybes ir normas pagal kurias vėliau gyvens. Šeimos jungiasi į bendruomenes, kurios taip pat turi labai didelę įtaką vaiko socializacijai tiek dabar, tiek vėliau. Vaiko gerovei išmatuoti dažniausiai naudojami šeši pagrindiniai rodikliai: materialinė gerovė, sveikata ir saugumas, švietimas, santykiai su bendraamžiais ir šeima, elgesys ir rizikos, jaunimo požiūris į savo gerovę. Vaikui neturint šių materialinės gerovės rodiklių, jis jausis nepilnavertis, silpnas, gali pradėti vagiliauti, klausyti blogų patarimų, o vėliau ir pats pradėti dalinti blogus patarimus. Norėdami padidinti naudą šeimoms ir jų vaikams, veiksmingos praktiką reikia naudoti kvalifikuotai ir su vaiko gerovės nuostatomis . Nuo 1990 metų mokslininkai ir politikos formuotojai sutelkė dėmesį į empiriškai remiamų intervencijų. Buvo daug mažiau dėmesio skiriama tam, ką reikia įgyvendinti žmonių aplinkoje. Be tinkamo įgyvendinimo, kuris apima vertinimo strategiją nuo galimybių į ištikimybę vykdomą darbą moderatoriai ir mediatorių programos poveikį, nustatytos veiksmingos programos gali būti nevertingos.

Temos aktualumas. Tema yra vis aktualesnė. Šiomis dienomis vaikai gyvena socialinės rizikos šeimose, jie neturi visaverčio gyvenimo salygų, nepadedant vaikams ir jų šeimoms situacija gali tik blogėti.

Darbo tikslas. Atskleisti kodėl ir kaip reikėtų palaikyti vaiko gerovę ir padėti vaikui integruotis į visuomenę.

Darbo uždaviniai. Išvardinti socialinius rodiklius kaip būtų galima apibūdinti ir gerinti vaiko gerovę.

Vaiko gerovė –vaiko ugdymas psichologiškai ir efektyvi švietimo pagalba. Apibrėžia pagrindinius vaiko poreikius fiziskai ir psichiskai sveikam, saugiam vystymuisi bei gyvenimui. Nustatatomi tarptautiniai valstybės įsipareigojimai, kaip valstybė sieks užtikrinti vaiko gerovę ir jo teisę į laimingą vaikystę ir pilnavertį gyvenimą. Tiriant duomenis, atliekant tyrimus, ir įvertinant programas beveik kiekvienas vaiko gerovės apsaugos srityje. Sritys apima kelio užkirtimą netinkamam elgesiui, vaikų apsaugai, teismo priežiūrai, globą, giminaičių priežiūrą, priimti ir jaunimo paliekant priežiūrą. Glaudžiai bendradarbiaujant su politikais ir specialistais, kurie remiasi tyrimų ir konsultacijų padaryti teigiamus pokyčius vaiko gerovės sistemoje. (Lietuvos Respublikos Lietuvos Respublikos švietimo vietimo vietimo įstatymas statymas statymas nuo 2003 m.).

  • Sociologija Referatas
  • Microsoft Word 36 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2372 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ieva
  • Vaiko gerovė referatas
    10 - 5 balsai (-ų)
Vaiko gerovė referatas. (2016 m. Kovo 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaiko-gerove-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 20:07
×