Vaiko gyvybė – moters apsisprendimo teisė?


Vaiko gyvybė – moters apsisprendimo teisė esė. Literatūros sąrašas.

Abortų problema yra prieštaringai vertinama tiek daugelyje valstybių tiek Lietuvoje. JAV jau keletą dešimtmečių atlieka Gallup apklausą apie visuomenės nuomonę dėl abortų legalumo rodo, kad žmonių požiūris šiuo klausimu neapsiriboja paprastai “ už ir „ prieš“, o nuostatose yra nemažai įvairovės bei painiavos. (Žurnalo kelionės su Bernardinai.lt 2013metų Nr. 22). Šiuo metus tik Lenkija, Airija , Malta ir Kipras griežtai reguliuoja abortą. 2010 metais – Ispanijoje, 2007 metais Portugalijoje griežtesni apribojimai buvo panaikinti. Pasak V. Tretjakovos, Europa šioje srityje eina liberalizmo keliu. Didžioji dalis šalių, kuriuose abortai labai griežtai reglamentuojami yra nelegalūs, yra trečiojo pasaulio valstybės Lotynų Amerikoje, Afrikoje, Azijoje. (A.Masionytė, 2013).

Iki šio Lietuvoje nėštumo nutraukimas iki 12 nėštumo savitėsi leidžiamas be papildomų salygų. Lietuvos lenkų rinkimų frakcija jau keleta metų atkakliai inicijuoja įvesti abortų draudimo įstatymą. Seimas po pateikimo yra pritaręs grupės parlamentų inicijuotam Gyvybės prenatalijoje fazėje apsaugos įstatymu, kuriuo abortai būtų draudžiami išskyrus retus atvejus- išprievartavimą, pavojų moters gyvybei. Abiem atvejais abortas būtų leidžiamas tik iki 12-os nėštumo savaitės pabaigos. Sveikatos apsaugos ministerijoje parengtas naujas nėštumo nutraukimo tvarkos aprašas projektas, kuriuo siūlo įteisinti Lietuvije medikamentinį aborta, tačiu taip pat numato privalomą 72 valandų laukimo terminą prieš nėštumo nutraukimo procedūrą. Ministrė Rimantės Šalaševičiūtės BNS 2014 09 -11 teigimu, ji teigiamai vertinanti projekte nustatytas naujoves ir esamas tik vienas minusas, kad šiandien neturime įstatyminio teisinio reglamentavimo.

  • Viešasis administravimas Esė
  • Microsoft Word 23 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1379 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ingavainutiene
  • Vaiko gyvybė – moters apsisprendimo teisė?
    10 - 8 balsai (-ų)
Vaiko gyvybė – moters apsisprendimo teisė?. (2015 m. Lapkričio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaiko-gyvybe-moters-apsisprendimo-teise.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 08:36
×