Vaiko ir jaunuolio socializacija


Tema Socialinės rizikos šeimų vaikų , lankančių dienos centrus , socialinių įgūdžių analizė. Probleminė situacija. Probleminė sritis. Probleminė srities apibūdinimas. Problemų sprendimo metodo pagrindimas ir taikymo ypatumai. Šaltiniai. Projektinė užduotis. Aprašykite vaiko socializacijos procesą.

Praktiką teko atlikti viename vaikų dienos centre , kuris yra Kaune. Dienos centras - tai socialinių paslaugų įstaiga, kurios pagrindinis tikslas – organizuoti vaikų laisvalaikio užimtumą ir suteikti kompleksinę pagalbą socialinės rizikos, socialiai remtinose bei socialinių, psichologinių ir kitokių problemų turinčiose šeimose augantiems vaikams bei jų šeimos nariams, mažinant socialinę atskirtį visuomenėje, skatinant asmenybės saviraišką. Daugelis centro auklėtinių yra vaikai iš socialinės rizikos šeimų kuriose, mažieji dėl vienokių ar kitokių priežasčių neturi sąlygų visaverčiai leisti savo laisvalaikį. Jų amžius nuo 4 iki 17 metų. Dauguma 10-12 metų vaikai. Ne vienam stinga ir vertingesnio valgio. Kai kuriose šeimose yra tik tėvas, arba motina, ir jie yra nedirbantys. Daugelis vaikų savo šeimose išgyvena psichologinį ar fizinį smurtą. Tad vaikas lieka antrame plane, arba jis dėl kai kurių asmeninių tėvų silpnybių apskritai nelabai rūpi. Dienos centras teikia dieninę vaikų priežiūrą ir papildomą paslaugų spektrą, sukurtą taip, kad būtų patenkinti esminiai vaiko asmenybės poreikiai, kurių nesugeba suteikti vaiko šeima. Vaikams iš socialinės rizikos šeimų būdingi bruožai: Šie vaikai dažniausiai būna nedrausmingi, nemandagūs, įžūlūs su suaugusiais, nes namuose nėra išmokę deramai elgtis.

  • Sociologija Referatas
  • Microsoft Word 149 KB
  • 2015 m.
  • 8 puslapiai (1644 žodžiai)
  • Universitetas
  • Sandra
  • Vaiko ir jaunuolio socializacija
    10 - 8 balsai (-ų)
Vaiko ir jaunuolio socializacija. (2015 m. Sausio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaiko-ir-jaunuolio-socializacija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 08:31
×